HAJDUK POBIJEDIO: Goropadni Inter nije mogao protiv VAR-a, suca, penala

U 27. kolu prvenstva Hajduk je na praznom Poljudu dočekao zaprešićki Inter.

Inter se pokazao kao tvrd protivnik, igrali su od početka bez kalkulacija i to im se isplatilo.

U 37. minuti Mamut je sjajno potegao, uhvatio na spavanju vratara Posavca i zabio za 0:1.

A onda je Mamut još jednom oduševio u 43. minuti i spektakularno pucao sa 60 metara i pokušao prebaciti istrčalog Posavca.

Ipak, Posavec je u posljednjem trenutku izvadio loptu ispod prečke. Bio bi to rijetko viđen zgoditak.

A onda pravi VAR cirkus u 55. minuti. Soldo je u padu igrao rukom, ali provjeravala se namjera, ali i to je li Juranović ubacio loptu kada je oba več bila vani. Dugo se sve provjeravalo. Na kraju kazneni udarac i pucao je CVaktaš, ali mu je Matković obranio. Ali ponavlja se izvođenje jer se Matković navodno micao na crti. U ponovljenom pokušaju Caktaš zabija.

Doista VAR komedija. Inter je nastavio s 10 igrača jer je Soldo zbog igranja rukom dobio i crveni karton.

S igračem manje Inter je potom bio na streljani, ali se žilavo i borbeno branio. Hajduk pokušava, stvara neke prilike, ali u 90. minuti Inter drži 1:1.

I onda čak 9 minuta nadoknade, Sve zbog VAR-a. Inter se sjajno brani. Hajduk sve čini ne bi li dao zgoditak. I onda u 96, minuti Dimitrov pogađa stativu. I onda minutu kasnije Dimitrov zabija za 2:1. Bila je to sumnjiva situacija u kojoj su dva igrača Hajduka išla na igrača Intera, ali nakon provjere VAR-a ostalo je 2:1 za sretni Hajduk.

U 102. minuti čista prilika za Inter, ali ostaje 2:1.