HAJDUK PAO U SPLITU: Jurćević i Pilj za pobjedu Osijeka

U Splitu su u derbiju drugog kola Prve HNL igrali domaći Hajduk i Osijek.

Bila je to od početka dinamična i vrlo borbena utakmica s prilikama na obje strane.

Osijek je imao možda najbolju priliku u 40. minuti. Žaper je nakon ubačaja bio sam na nekih deset metara, dobro je tukao, ali Kalinić sjajno brani.

A priliku utakmice propustio je Hajduk u 45. minuti. Livaja je majstorski izbacio Vuškovića, koji ubacuje, ali je Mlakar, sam na šest, sedam metara, loše zahvatio loptu koja odlazi preko gola.

I onda u 64, sjajan prodor Livaje. Ukrao je  loptu Lončaru, sujrio i iz mrtvog kuta pogodio u suprotne rašlje za 1:0. No radost je bila kratka jert dvije minute kasnije Osijek izjednačuje. Mierez je glavom tukao, Kalinić odbio, a Jurčević zabija. Sudac Pajač je uz VAR provjerio je li Mierez bio u zaleđu. Sve je bilo čisto i Osijek je ostvario 1:1.

U 75. zabija Mierez, ali je bilo zaleđe. I onda ipak vodstvo Osijeka, Zabio je u 87, Pilj za 1:2. Bočkaj je dodao Milošu, on ubacio u sredinu, loše reagira Kalinić i odbija dio Pilja koji zabija iz blizine.