HAJDUK NEMOĆAN PROTIV VILLARREALA: Ispali s ukupno 6:2 – ništa od Europe

Hajduk je na Poljudu igrao protiv Villarreala u uzvratnoj utakmici play-off runde kvalifikacija za Konferencijsku ligu, nakon što je u prvoj utakmici u Španjolskoj izgubio 4:2 od prošlosezonskog polufinalista Lige prvaka.

U 3. minuti velika prilika za Villarreal! Pogriješio je Melnjak u predaji lopte, Jackson je presjekao, dao do Baene, ali Kalinić brani.

U 17. dva pokušaja Livaje. Prvo je s centra pokušao iznenaditi Reinu, a drugi put je s 20-ak metara pucao pored gola.

U 37. minuti Villarreal vodi 1:0. Strijelac je Pedraza. Prvi put je bio blokiran, ali iz drugog pokušaja neobranjivo od stative pogađa za vodstvo. Ukupno je 5:2.

U nastavku, u 47. zamalo drugi gol za goste. Lo Celso je prodao lažnjak obrani Bajduka i pucao, ali je Elez ispred gol-linije obranio siguran gol.

U 52. velika prilika – Kalinić brani zicer! Lo Celso je s nekoliko metara šutirao, no Kalinić odlično brani nogom. I odmah u 56. veliki kiks Kalinića i 2:0. Zabio je Samuel Chukwueze, koji je pucao s otprilike 16 metara. Kalinić je imao tu loptu, ali mu se otkotrljala u gol.

Pao je tempo. Villarreal igra s pola snage. Hajduk svejedno nemoćan, uz sve pokušaje.

Sastavi
Hajduk: Kalinić – Mikanović, Awaziem, Elez, Melnjak – Grgić, Fossati – Sahiti, Krovinović, Biuk – Livaja
Klupa: Subašić, Sentić, Čolina, Vuković, Borevković, Simič, N. Kalinić, Dimitrov, Atanasov, Lovrencics, Mlakar, Ćubelić

Villarreal: Reina – Femenia, Mandi, Cuenca, Pedraza – Chukwueze, Parejo, Coquelin, Baena – Lo Celso, Jackson
Klupa: Rulli, Jorgensen, Albiol, Pau Torres, Capoue, Gerard Moreno, Foyth, Morlanes, Pino, Morales, Nino, Esmoris