GORICA BOLJA OD OSIJEKA: Vaterpolo u nemogućim uvjetima – Jovičić donio pobjedu

U Velikoj Gorici su tešku bitku po kiši i teško natopljenom terenu igrali utakmicu 33. kola 1. HNL.

Gorica je treća i bori se za Europu. Treće mjesto sigurno donosi kvalifikacije u UEFA-inu Konferencijsku ligu. A Osijek je izlazak u Europu osigurao. Teško da više može ugroziti Dinama na prvom mjestu.

Igrači su dali sve od sebe po nemogućem terenu na kojem nije bilo moguće kontrolirati loptu, a kiša je cijelo vrijeme padala. U prvom poluvremenu Gorica je imala više prilika, a najbolju u 11. minuti kada je Doka ubacio, Matar je glavom proslijedio loptu na Dvornekovića koji je s 4-5 metara prebacio gol.

A na početku drtugog poluvremena bolja Gorica zabija u 49. minuti. Hamad je ubacio iz kornera, a Goričin stoper Aleksandar Jovičić glavom pogodio za vodstvo.

Osijek je potom bio bolja momčad i sve je činio ne bi li došao do zgoditka, ali se Gorica uspješno branila.

Možda najbolja prilika u 55. minuti kada je lopta skliznula vrataru Gorice Baniću kroz noge, ali zastala je u lokvi na metar od gola Gorice.