EUROPSKI DINAMO: Na krilima Oršića i Livakovića pao Tottenham 3:0

Dinamo je u Maksimiru igrao protiv Tottenhama uzvratnu utakmicu osmine finala Europa lige, a Englezi su imali prednost 2:0 stečenu prošlog četvrtka u Londonu golovima Harryja Kanea.

U prvih 20 minuta nije bilo šansi, ali su gosti dijelom potisnuli Dinamo na njihovu polovinu igrališta,  Onda u 22. minuti opasan napad Dinama, nekoliko udaraca, ali sve u blok obrane.

I onda dvije sjajne akcije Dinama i umalo zgoditak. Najprije je u 35. Majer pucao s ruba kaznenog prostora, lopta je otišla malo pored gola. Mogao je Dinamo. Minutu kasnije opet velika prilika, ali Lloris skida loptu s noge Ademija. Bio bi ro zgoditak.

Tottenham ima veliku priliku u 43. minuti.Kane je iskosa krenuo jedan na jedan na Livakovića, ali vratar Dinama sjajno brani.

Dinamo je dobro krenuo u drugom dijelu. U 50.  Majer i Oršić varaju obranu gostiju. Majer vraća povratno za Petkovića, on puca, ali nažalost u blok. U 58. opet dobra akcija Dinama. Nakon opsade gola Tottenhama, udarac Petkovića otišao je malo preko gola.

U 63. DDinamo vodi. Fantastičan pogodak Oršića nakon odlične akcije u kojoj mu je pomogao Majer. Dinamo je bolji, igra dobro. Dvije minute kasnije Jakić ima odličnu loptu na 16 metara, ali loše puca preko gola.

Dinamo je dominantan. Redaju se akcije pred vratima Tottenhama. Dinamo baca sve snage u naoad. Atiemwen umjesto Jakića. Umjesto Majer ulazi Gavranović, a Leovac umjesto Pranjića. Igra se još 10 minuta. I onda opet Oršić i 2:0. Ademi je prošao i dodao do Atiemwena, a on je sjajno gurnuo pred gol Tottenhama gdje je bio Oršić i zabio za 2:0.

Tottenham kreće kako bi zabio, ali Dinamo se brani. Stojanović ulazi umjesto ozlijeđenog Ristovskog. Mišić ulazi umjesto Petkovića koji se sjajno nosio s obranom gostiju. Igraju se produžeci.

U 96. sjajna akcija Dinama, ali Leovac promašuje iz čiste prilike. Ademi ozlijeđen i igra s teškoćama. U 102. pokušava Bale s 20 metara ali puca pokraj gola. Veliki pritisak Tottenhama do kraja prvog produžetka.

A onda opet Oršić. Uzeo je loptu gotovo na polovici terena, prešao nekoliko igrača Tottenhama i onda neobranjivo pogodio iza Llorisa za 3:0! Velika partija Oršića.

Tottenham prijeti ali veliki Livaković spašava. Skinuo je udarce Lo Celsa i Kanea. Dinamo je u četvrtfinalu.

Dinamo: Livaković – Ristovski, Theophile, Lauritsen, Franjić – Jakić, Majer, Ademi- Ivanušev, Oršić, Petković

Tottenham: Lloris – Aurier, Sanchez, Dier, Davies – Sissoko, Winks – Lamela, Alli, Moura – Kane