EUROPSKA LIGA: Srna i Dudu na Bragu, Lovren čeka Borussiju

stadion, nogomet, nogometni stadion

U četvrtfinalu Europske nogometne lige također nas očekuju izuzetno zanimljivi mečevi. Kao i u Ligi prvaka i EL igra se španjolskoj derbi, par je Athletic – Sevilla, a velika će se bitka voditi između Borussie Dortmund i Liverpoola našeg Deana Lovrena.

Portugalska Braga dočekat će u prvom srazu Shakhtar, kapetana Vatrenih Darija Srne i bivšeg našeg reprezentativca Eduarda da Silve, a treći španjolski klub Villareal ugosti će Spartu iz Praga.

Prve utakmice igraju se sedmog, uzvrati su četrnaestog travnja, a finale je na rasporedu 18. svibnja na stadionu St. Jakob-Park u švicarskom Baselu.

Najzanimljiviji dvoboji za nas u borbi za četvrtfinale bili su oni u kojima igraju hrvatski igrači. Tako je okršaj engleskih velikana Manchester Uniteda i Liverpoola na Old Traffordu završio 1:1. Redsi su prošli dalje jer je u prvom susretu bilo 2:0. Stoper Vatrenih Dejan Lovren odigrao je cijeli susret za goste, prenosi Media servis.

Šahtar je na gostovanju kod Anderlechta jedinim pogotkom na utakmici koji je postigao naš bivši reprezentativac Eduardo da Silva potvrdio sjajnu igru iz Ukrajine kada je bilo 3:1.

Zanimljivo, Dudu je ušao u prvoj minuti sudačke nadoknade, a zabio je dvije minute kasnije. Darijo Srna odigrao je svih 90 minuta za ukrajinsku momčad. Sparta je priredila veliko iznenađenje i svladala u gostima Lazio s 3:0 nakon što je u Pragu bilo 1:1. Pogodaka nije bilo u Leverkusenu gdje su igrali Bayer i Villarreal pa su tako Španjolci obranili prednost iz prvog susreta od 2:0.

Zbog gola u gostima španjolski dvoboj pripao je Athleticu iako je poražen kod Valencije s 2:1, u prvom susretu na domaćem terenu u Bilbau slavili su s 1:0. Braga je nakon poraz od 1:0 u Turskoj, u uzvratu s visokih 4:1 nadvisila Fenerbahče. Borussija Dortmund nije dozvolila iznenađenje u Londonu pobijedili su Tottenham 2-1 i povećali prednost od 3:0 iz prvog susreta.

Sevilla je na domaćem terenu svladala Basel 3:0 nakon što je prvi dvoboj završio bez pogodaka. Nogometnom bloku dodajmo da od 17 sati u Gradskom vrtu Osijek i Zagreb otvaraju 28. kolo Prve HNL.