EUROPA LIGA: Hajduk golom Caktaša i s mnogo sreće prošao slabiju Renovu

Hajduk je uspio proći mnogo slabiju ekipu, makedonsku Renovu, u drugom pretkolu Europa lige, koja se igrala u gostima i to bez gledatelja.

I sve se dogodilo već na samom početku u 4. minuti kada je na scenu stupio kapetan Mijo Caktaš.

Diamantakos je izgubio jednu loptu kada je pao u napadu u blizini kaznenog prostora Renove. No hitro je reagirao i odmah pokrio stopera Dželilu, koji griješi i daje loptu Jairu.

On je pak lijepo centrirao s desna i pronašao samog Caktaša, koji pogađa za 1:0 sa samo pet metara glavom.

Hajduk je imao još prilika, ali na kraju je Renova pojačala tempo i bila opasna za poravnjanje. Tako je u 68. minuti odlično pucao Gavazaj sa 16 metara i skoro je zabio. Lopta je prošlo tik iznad vratnice Hajduka. Prva velika prilika u nastavku za domaćina.

U 82. minuti sreća za Hajduk koji ne uspijeva doći do lopte i velika šansa za Renovu, napadač domaćih je malo iskosa tukao s osam metara, ali je obrana Hajduka u zadnji trenutak odbila u korner.

U 86. minuti čista prilika. Shala je iz blizine tukao, nastala je velika gužva i obrana Hajduka panično izbacuje u korner. Hajduk lovi igrače rukama, brani se, kao da je nestalo snage.