DVA GOLA KANEA: Tottenham u Londonu bolji od Dinama 2:0

Dinamo je u četvrtak navečer igrao u Londonu protiv domaćeg Tottenhama u prvoj utakmici osmine finala Europa lige.

Dinamo je krenuo ofenzivno, bez straha. Hrabro. U prvih 15 minuta Tottenham ima više loptu u nogama, ali se Dinamo i dalje dobro drži. Domaćini pojačavaju tempo. Imali su do 19. minute dva kornera, ali Dinamo se obranio. U 21. minuti lijepa akcija Dinama, Ivanušec puca ali preko gola.

I onda zgoditak za Tottenham u 25. minuti. Lamela se sjurio, izbacio Teophile-Catherinea, puca i pogađa stativu, lopta ide na drugu stranu i Kane potpuno sam pofađa prazan gol za 1:0. U 31. minuti lijepa akcija Majer, Ivanušec, Petković koji puca, ali vratar brani.

U nastavku, u 54. prilika za Tottenham! Son nalazi Kanea koji vraća povratno za Lamelu, no Lauritsen izbija. U 60. dobra kontra Dinama, Ivanušec sjajno prodire, pronalazi dugom loptom Petkovića na lijevoj strani iskosa, ali on puca pokraj gola.

U 64. ulazi Bale i sjajnom loptom nalazi Bergwijna na drugoj strani čiji udarac Livaković brani. A onda u 70. je 2:0. Opet zabija Kane. Aurier je ubacio laganu loptu. Teophile-Catherine promašuje, spušta je Kaneu koji zabija za 2:0. Dinamo je oba zgoditka primio jeftino-

U 77. prilika za Dinamo. Nakon kornera, Lauritsen puca glavom, ali loptu na putu prema golu blokira Davies

Tottenham: Lloris – Davies, Dier, Sanchez, Aurier – Ndombele, Alli, Sissoko – Son, Kane, Lamela

Dinamo: Livaković – Leovac, Theophile-Catherine, Lauritsen, Ristovski – Jakić – Oršić, Ademi, Majer, Ivanušec – Petković