DRAMATIČNO DO KRAJA: Protiv Španjolske 22:22, ali oni su prvi u grupi

U posljednjoj utakmici drugog kruga Europskog rukometnog prvenstva Hrvatska je igrala protiv Španjolska, koja je imala, poput naše reprezentacije, sve pobjede dosad na turniru.

Obje su reprezentacije već ranije osigurale polufinale, a danas su igrale za prvo mjesto. Španjolcima je za osvajanje skupine zbog bolje gol-razlike dovoljan i remi.

U drugoj skupini Norveška je prošla dalje, ali se još ne zna hoće li završiti prva ili druga. Uz Norvešku će dalje proći Slovenija ili Mađarska.

Nakon dosta izjednačene borbe u prvom poluvremenu Španjolci su otišli na odmor s vodstvom od 12:11.

U nastavku nam ništa ne polazi za rukom i dolazi so 14:11, najveće prednosti Španjolaca. Idemo u napad, ostavljamo prazan gol, gubimo loptu, ali na sreću Španjolci promašuju prazan gol.

Već imamo devetu izgubljenu loptu. I 15:11 za Španjolsku, a Hrvatska kao da je stala. U 37. minuti je već 17:12. Našima i dalje ne ide najbolje, ali nekako hvatamo priključak.

Karačić je sjajan i postiže deseti zgoditak za 21:19 osam minuta prije kraja. Horvat krade loptu i opet smo u igri jer je 21:20. I onda Marko mamić za 21:21! Šego brani, imamo loptu četiri je minute do kraja.

Promašujemo i mi i Španjolci i onda Duvnjak za 22:21 minutu i po prije kraja. Španjolci iz sedmerca za 22:22. Igra se zadnja minuta, imamo napad. Poteže Duvnjak, ali nažalost promašuje.

Ozlijedio se Karačić, a proglašen je igračem utakmice.