DRAMA U OSIJEKU: Gorica s 10 igrača do 1:1 – Osijek u 97. do pobjede 2:1

U Gradskom vrtu Osijek je igrao protiv Gorice u šestom kolu 1. HNL.

Ravnopravna utakmica u prvih 15 minuta, zapažen Bočkaj iz Osijeka. A onda je u 25. minuti sijevnulo sa strane Gorice. Suk je uputio loptu na peterac, a Dieyeu je malo falilo da loptu pospremi u mrežu.

Uzvratio je lijepom akcijom igrač domaćih Mierez koji je pucao iskosa u 28. minuti i zamalo pogodio.

U 44. minuti Bočkaj je sjajno ubacio, na lijevoj stativi je čekao Mierez, ali nije uspio ugurati loptu u mrežu. No, Doka je igrao rukom i nakon VAR-a Vidulin je dosudio jedanaesterac. Zabio je Mierez za 1:0.

U nastavku u 57. minuti ozlijeđenog Bočkaja mijenja Ndockyt.

Nakon jednog starta nad Mierezom igrač Gorice Doka dobiva drugi žuti, znači i crveni karton, pa od 70. minute gosti imaju igrača manje.

I onda kada se već očekivala pobjeda Osijeka, Gorica izjednačuje u 84. minuti, a strijelac je uvijek opasni Lovrić.

Alen Grgić postao je junak utakmice za Osijek

Međutim, završetak je dramatičan, pa u nadoknadi u 97. minuti Grgić koji je tek ušao donosi pobjedu Osijeku od 2:1.

Osijek: Ivušić, Silva, Majstorović, Jugović, Erceg, Bočkaj, Mierez, Žaper, Jurčević, Škorić, Pilj

Gorica: Kahlina, Suk, Jovičić, Čanađija, Šikić, Doka, Babec, Krizmanić, Lovrić, Matar, Čabraja