DRAMA U MAKSIMIRU: Dinamo vodio 3:1 – u sudačkoj nadoknadi Šahtar izjednačio!

U Maksimiru je Dinamo igrao možda svoju najvažniju utakmicu u novijoj povijesti kluba u Ligi prvaka protiv ukrajinskog Šahtara.

Šahtar je počeo bolje, krenuo je ofenzivnije i vrlo brzo to okrunio vodstvom u 13. minuti 0:1. Strijelac je Alan Patrick. Taison je odlično prošao, gurnuo Marlosu na desnoj strani, on ubacio na rub peterca, a natrčao je Alan Patrick i zabio na prvoj vratnici.

Patrick zabija za 0:1.

Dinamo se nakon toga probudio i u 25. minuti Bruno Petković zabija za 1:1. Theophile-Catherine je ubacio s desna u peterac,  a Petković je preko dva protivnička igrača sjajno skočio i zabio glavom.

U 33. minuti slobodni udarac za Dinamo na manje od 20 metara. Kovalenko je srušio Petkovića, dobra prilika, ali Oršić loše puca visoko preko gola. Diže se opet Šahtar i u 37. umalo vode. Patrick je opalio iz daljine, a lopta pogodila Mora, promijenila smjer i prevarila Livakovića, ali je prošla pokraj vratnice.

Onda u 41. Dinamo možda oštećen za kazneni udarac. Ismaily s leđa ruši Petkovića u šesnaestercu, ali Brych ne sudi ništa. U bijesu Moro s leđa ruši Marlosa na sredini terena i dobiva žuti karton. Onda u 46. minuti Ademi prodire s desna, ulijeće u 16 metara, Matvijenko ga ruši, ali sudac Brych ne svira ništa.

bruno petković

Dinamo je krenuo žustrije u drugom poluvremenu. Borbeno.  Igra se pet minuta pred golom Šahtara, ali bez prilika. Vodi se velika borba. Šahtar opasan po kontrama. A onda kontra Dinama i greda Leovca, koji je istrčao sam s lijeve strane i pucao. Lopta je dirala igrača obrane u klizećem startu i pogodila gredu!

Igra se neizvjesna utakmica. Nižu se poluprilike s obje strane. U 72. izlazi Stojanović, a ulazi Ivanušec. I potom nesreća za Dinamo, Moro nespretno ruši Moraesa i to je drugi žuti i isključenje u 74. minuti. A minutu kasnije Livaković spašava. Matviyenko je pucao iz velike blizine, sa svega nekoliko metara. Teški trenuci za Dinamo s igračem manje. Đira ulazi umjesto Oršića. I tada Marlos dobiva drugi žuti i isključenje.

I onda 83. minuta. Ivanušec zabija za 2:1, na dodavanje Petkovića. Theophile-Catherine je dugom loptom pronašao Petkovića koji je sjajno ostavio za natrčalog Ivanušeca, a on ušao u 16 i zabio u donju lijevi kut za 2:1! I onda šećer za kraj. u 89. Olmo je majstorski prošao s desne strane i ubacio ispod Pjatova na drugu vratnicu, gdje je Ademi poslao loptu u mrežu za velikih 3:1.

Onda malo opuštanja i 3:2 smanjuje Šahtar. Zabija Dentiho. Jer sudačka nadoknada je bila pet minuta. I 30 sekundi prije kraja kazneni udarac za Šahtar. Drama. Taison je pao u šesnaestercu nakon duela s Đirom. Sudac gleda i VAR i pokazuje na kazneni udarac. Penal je, zapravo, napravio Theophile-Catherine prekršajem nad Pjatovom u šesnaestercu. I onda 3:3. Strijelac je Tete. Dinamo je prokockao veliko vodstvo i pobjedu u pet minuta sudačke nadoknade. O tome će se dugo pričati.

Sudac je bio Nijemac Felix Brych.

DINAMO (3-5-2): Livaković – Theophile-Catherine, Dilvaer, Perić – Stojanović, Olmo, Moro, Ademi (K), Leovac – Oršić, Petković

ŠAHTAR (4-2-3-1): Pjatov – Dodo, Krivcov, Matvijenko, Ismaily – Alan Patrick, Stepanenko – Marlos, Kovalenko, Taison (K) – Moraes