DOBAR NOGOMET U ZAGREBU: Lokomotiva i Hajduk odigrali 2:2

U Zagrebu su u prvom kolu HNL-a igrali u Kranjčevićevoj Lokomotiva i Hajduk.

Hajduk je poveo u 29. minuti. Lovrencsics je dodao za Sahitija, on je dao do Mlakara, a Slovenac rutinski matira Santinija za 1:0.

Prije odmora, u 42, Lokomotiva je izjednačila. Cokaj je ubacio, Soldo dohvatio loptu glavom i Kalinić je bio nemoćan.

Samo što je drugo poluvrijeme počelo Lokomotiva je povela 2:1. U 47. minuti griješi Elez i Dabro zabija za 2:1.

No veselje za domaćina kratko je trajalo, jer je na scveni opet Mlakar. Minuta je 49. Biuk i Livaja u dobroj akciji, a Mlakar zabija i drugi gol za Hajduk i 2:2.

Lokomotiva igra napadački i traži treći zgoditak, ali opasne su kontre Hajduka. Najprije Cokaj sjano tiče a Kalinić brani, a potom u kontri odličan prodor Jaira, ali Soldo skida ubačaj.

Pokušava i Hajduk do pobjede. U sudačkoj nadoknadi Ljubičić je mogao postići zgoditak, ali promašuje čistu priliku.

LOKOMOTIVA: Santini, Cipetić, Soldo, Đira, Kačavenda, Marić, de Haas, Milićević, Cokaj, Aliyu, Dabro. Klupa: Hendija, Maleš, Pivarić, Stojković, Osmanković, Salihu, Vranjković, Dajčer, Florucz

HAJDUK: Kalinić, Lovrencsics, Vušković, Elez, Čolina, Vuković, Čuić, Sahiti, Livaja, Biuk, Mlakar. Klupa: Posavec, Simić, Dellova, Diamantakos, Atanasov, Jairo, Dolček, Ćubelić, Ljubičić.