DINAMU POBJEDA U VARAŽDINU: Dva zgoditka Oršića iz slobodnjaka

U Varaždinu je zagrebački Dinamo igrao protiv domaćina utakmicu 7. kola HNL-a.

Varaždin je iznenadio Dinamo i poveo već u 7. minuti Varaždin vodi golom Drožđeka iz penala! Krivac je bio Rasmus Lauritsen, novi danski stoper Dinama koji je nakon ubačaja iz kuta zakasnio za svojim igračem te ga povukao rukom s leđa.

Nakon bolje igre Dinama Oršić je sjajno pogodio iz slobodnog udarca u 45. minuti za 1:1! Pogodak je zabio u bliži kut Olivera Zelenike.

Onda u 53. prava golčina Oršiča iz slobodnjaka! Pogodio je s gotovo 30 metara, točno pod gredu za 1:2.

Sporna situacija u 59. minuti. Sudac Bel je gledao snimku na VAR-u jer je Dinamo jtražio penal. Lopta se braniču Varaždina odbila od tijela u ruku, ali Bel je prosudio da tu nema kaznenog udarca.

U 79. sjajna akcija Varaždina. Velika gužva pred golom Dinama, do lopte je došao Drožđek koje je pucao, ali je sjajno obranio Livaković i spasio Dinamo.

Varaždin diže ritam na osam minuta prije kraja, ali daje mogućnost Dinamu za kontre. I baš tako, najprije Gavranović prelazi čak i vratara Zeleniku, ali lopta ne ulazi u gol, a onda minutu kasnije u 83. zabija ovro Majer za 1:3, ali Bel provjerava VAR je li bilo zaleđe. Potom poništava zgoditak. Gavranović je bio milimetarski u zaleđu.

Igra se pet minuta sudačke nadoknade. Varaždin daje sve u napad. Drožđek je bio u prilici, ali blokirao je udarac Theophile. I onda minutu prije kraja produžetaka Gavranović izlazi sam pred Zeleniku, ali vratar Varaždina spašava.

Varaždin: Zelenika; Urata, Senić, Stolnik, Memija; Đurasek, Elezi; Droždek, Delić, Mehdikhani; Obregon

Dinamo: Livaković; Leovac, Lauritsen, Theophile, Moharrami; Jakić; Oršić, Ademi, Tolić, Kastrati; Petković