DINAMU NOVA TRI BODA: Oršić donio pobjedu protiv Lokomotive

Dinamo je u 19. kolu Prve HNL igra s Lokomotivom u Maksimiru, a trener Bjelica je posve izmijenio momčad, pa je od onih koji su igrali standardno u Europi na terenu bio samo Livaković.

U 7. minuti Lokomotiva je iz slobodnog udarca pogodila gredu. Pucao je Tolić. Potom je Dinamo bolji. Ali, prva prava prilika u 29. za Lokomotivu. Groždek probija s desna, vraća u 16 metara, ali Emerson ne uspijeva. Dinamo uzvraća u 32. Majer kombinira s Hajrovićem, ali puca pokraj gola.

U 39. sjajno puca Ivanušec s 20 metara, ali malo pokraj gola. Nije bilo to dobrih 45 minuta Dinama.

U drugom poluvremenu Dinamo napada i hoće zgoditak. No, do prve prave prilike čekalo se do 57. minute. Majer sjajno daje Pintu, ulijeće na pet metara Atiemwen, ali odlični Grbić skida mu loptu s noge. Lokomotva se dobro brani i traži prilike iz kontri. Bjelica u 60. minuti šalje u igru Oršića, a izlazi Atiemwen.

lokomotiva, dinamo

Dinamo ima inicijativu, ali nema prave oštrice u napadu. Lokomotiva orijentirana na obranu. I onda Oršić u 68. minuti. Pinto je ubacio na drugu stativu, Grbić brani Šitumov udarac glavom, a odbijenu loptu Oršić posprema u gol za 1:0. Stojanović ulazi umjesto Pinta.

U 75. sjajna solo akcija Ivanušeca koji je zavrtio svog čuvara, ali ostaje na kraju na par metara od gola bez lopte. Gojak u 80. ulazi umjesto Hajrovića.