DINAMO ZA PROLJEĆE U EUROPI: Petković i Majer za pobjedu protiv velikog Feyenoorda

Dinamo je u petom kolu Europske lige u gostima igrao protiv Feyenoorda, te pobjedom osigurao da će i proljeće dočekati u Europa ligi.

Sudio je Englez Chris Kavanagh, a igralo se bez gledatelja zbog koronavirusa.

Zoran Mamić je malo iznenadio sastavom jer je na klupi ostavio reprezentativca Mislava Oršića koji je bio standardan u sastavu Modrih.

Krenulo je obostrano žustro, ali u prvih dvadesetak minuta bez izrazitih prilika i opasnijih udaraca.

U 22. minuti Feyenoordov branič Spajić zaradio je žuti karton,  jer je nagazio Petkovića.

Dvije minute kasnije požutio je ia Theophile zbog faula nad Linssenom.

Dinamo je dobro igrao u obrani i uspio zaustaviti napadače domaćina, ali do kraja prvog poluvremena nije bilo većih prijetnji niti na jednoj strani.

A onda su 45- sudar glavama Petkovića i Spajića, kojem je pukla arkada. Dinamo u sudačkoj nadoknadi kreće u napad, a Kökcü pred golom Feyenoorda ruši Kastratija, a sudac odmah pokazuje na kazneni udarac. Loptu uzima Petković koji hladnokrvmo šalje Marsmana u lijevu stranu, a loptu u desnu za sjajnih 0:1.

Dinamo je u sjajnoj akciji odmah u nastavku u 52. minuti povisio vodstvo na 0:2 zgoditkom Majera, kojeg je odlično poslužio Ademi.

U 57. minuti prva prilika za domaćina. Diemers skače na centaršut i precizno pucao glavom, ali Livaković brani.

Franjić je ušao umjesto Majera, a potom i Oršić umjesto Ivanušeca.

U 73. velika prilika za Dinamo. Kastrati ubacuje, lopta ide do Petkovića, ali ga je iznenadio promašaj domaćeg obrambenog igrača.

FEYENOORD 4-3-3 Marsman, Gertruida, Spajić, Senesi, Johnstone, Teixeira, Toornsta, Kökçü, Berghuis, Diemers, Linssen

DINAMO 4-3-1-2 Livaković – Moharrami, Lauritsen, Theophile, Gvardiol – Ivanušec, Ademi, Jakić – Majer, Kastrati, Petković