DINAMO U POLUFINALU KUPA: U produžecima Drmić i Ljubičić za 3:1 protiv Lokomotive

Dinamo i Lokomotiva na Maksimiru su igrali utakmicu četvrtfinala SuperSport Kupa, pred samo 1236 gledatelja.

Dinamo je imao inicijativu i u 12. minuti priliku. Nakon ubačaja iz kornera Perić ostaje sam, puca glavom iz odličbe prilike, ali preko gola.

Lokomotiva pokušava kontrama i u 26, prilika. Promašio je loptu Perić u klizećem startu, hvata ju Aliyu koji petom ostavlja Ciupetiću koji puca s pet metara, ali Livaković brani.

Dinamo se uspavao i probudilo ih je vodstvo Lokomotive. U 38. je 0:1. Ivanušec je izgubio loptu, Bubanja je uzeo i dao Stojkoviću koji vidi dva igrača. Aliyu nije stigao, ali je Goričan istrčava pred Livakovića i gurnuo loptu u gol za 0:1.

Dinamo je počeo igrati. Velika prilika u 41. Špikić prima loptu na petercu, oslobađa se igrača, ali njegov udarac se odbija i odlazi u korner. Dvije minute kasnije krasan dupli pas odigrao je Ivanušec s Petkovićem, ali je Cipetić zatvorio ispred Ivanušeca.

U 44. Ivanušec je pucao s 15-ak metara, ravno u Čavlinu.

U 45. mrtva šansa za Dinamo! Ljubičić bježi i idealno daje Špikiću koji u čistoj šansi puca u golmana Lokomotive.

U nastavku u svlačionici Dinama ostao je Bulat, a u igri je Ademi. Kod gostiju je Kulenović zamijenio Kačavendu.

U 51. opasna kontra Lokomotive. Cipetić je povukao i ubacio u sredinu za Stojkovića koji gađa suprotni kut. Aliyu na gol liniji dira loptu i gura je u gol, ali je bio u zaleđu pa je gol poništen.

U 55 sjajan zgoditak Špikića za 1:1. Našao ga je Mišić sjajnom dugom loptom preko obrane Lokomotive, on se odhrvao De Haasu i zabio u bližu kut Čavline za 1:1.

U 62. sjajna prilika za Dinamo i greda. Moharrami je ubacio na drugu stativu, a Baturina glavom pogađa gredu. I odmah kontra Lokomotive. Kulenović je pucao, Livaković odbio ravno u Stojkovića koji s pet metara promašuje prazan gol.

U 68. 68′ Prilika za Dinamo. Ademi je povukao, dao Baturini, on vratio na drugu stativu Ademiju, ali je on loše zahvatio loptu.

U 71. strašan udarac Baturine s ruba šesnaesterca zaustavila je greda. U 89, brza akcija Dinama, ubacio je Menalo, ali Petković puca preko gola. Potom prava opsada gola Lokomotive. Pucali su Baturina, pa Petković, pa Ademi, ali Čavlina brani.

Idu produžeci. Još jedan dokaz da unatoč nadmoći Dinamu je teško s Lokomotivom. Dinamo je nastavio žustro i u 91- zabija Drmić, koji je tek ušao, za 2:1. Menalo je dao Baturini, on iz prve na peterac gdje Drmić dvadesetak sekundi nakon što je ušao rutinski zabija za 2:1.

U 104. nevjerojatno što radi Petković. Izlazi sam pred Čavlinu i onda vanjskom pokušava gurnuti loptu oko Čavline, a mogao je pitati u koji kut želi.

U 115. velika prilika za Dinamo. Ademi je lijepo ostavio Baturini, a on iskosa s lijeve strane ima veliku šansu, ali Čavlina krasno brani.

Dinamo: Livaković – Moharrami, J. Šutalo, Perić, Ljubičić – Bulat, Mišić – Špikić, Baturina, Ivanušec – Petković

Lokomotiva: Čavlina – Cipetić, Mersinaj, De Haas, Pivarić – Marić, Bubanja – Aliyu, Stojković, Goričan – Kačavenda