DINAMO U FINALU KUPA: Gorica izborila produžetke, ali na kraju 4:1

Dinamo je u Maksimiru igrao protivi Gorice susret polufinala Kupa, pobijedio 3:1 i u finalu će 19. svibnja u Velikoj Gorici igrati protiv Istre.

Dinamo je dfoživio šok već u trećoj minuti kada je Gorica povela. Zabio je Špikić. Lauritsen je lutao na centru s loptom, Dvorneković ju je uzeo i proigrao u šansu Špikića, koji je bio spretniji od Ristovskog i Theophila i Dinamov igrač na posudbi u Gorici je rutinski pogodio suprotni kut.

Dinamo je mučio loptu koju je imao u posjedu, ali nije bilo pravih akcija i prilika. Naprotiv, čak je Gorica mogla u 34. minuti doći i do drugog pogotka. Čabraja gubi loptu na svojoj polovici, Hamad je zavaljao Mišića i pucao, lopta se od odbija prema Mataru koji ju promauje u čistoj prilici.

Počelo je drugo poluvrijeme. Majer je zamijenio Ivanušeca, a Ademi Franjića. U nastavku Dinamo sjajnim golom Mišića dolazi do 1:1. Prodro je lijepo Kastrati, vratio povratno Mišiću koji s dvadesetak metara pogađa rašlje. Bila je to 46. minuta.

Tri minute kasnije Gorica ostaje bez Keite, dobio je drugi žuti, pa crveni jer je pokosio Kastratija.

Igra se na jedan gol, onaj Gorice. Dinamo dominira. U 69. čista prilika. Petković sjajno daje Oršiću koji ide sam na vratara Banića, a onda umjesto da puca daje Majeru, ali izbija Krizmanić. Tri minute kasnije nova prilika. Čabraja odlično ubacuje, Kastrati glavom puca s pet metara, ali preko gola.

Kristijan Jakić postigao je sjajni zgoditak za 2:1 u polufinalu kupa

U 76. Čabraja nalazi Ristovskog koji puca pokraj gola. Prava opsada gola Gorice. Ali, Dinamo ne uspijeva zabiti. U trenucima dominacije Dinama kontra Gorice u 84. minuti. Puca Hamad, ali ravno u Zagorca. Dinamo svom silom napada ne bi li zabio i izbjegao produžetke. Četiri su minute sudačke nadoknade.

Ide se u produžetke. I odmah velika priklika za Dinamo. Kastrati je ubacio, Ademi je u skoku, ali glavom puca ravno u Banića. U 96. kako se kaže mrtva šansaza Dinamo. Ademi se sjajno oslobodio čuvara i pucao sa par metara, ali Banić brani.

I onda ipak 2:1 za Dinamo. Sjajan gol Jakića. Ponovljena akcija kao ona kod gola Mišića. Opet Kastrati vraća povratnu loptu za Jakića koji s istog mjesta kao i Mišić zabija skidajući paučinu u rašljama.

I onda u 100. minuti tek što je ušao Hajrović sjajno nalazi Majera, koji pogađa donji kut i to je 3:1 za Dinamo.

Na kraju solo akcija jkapetana Ademija, koji je pretrčao 40 metara, oslobodio se nekoliko igrača i sjajno zabio u kut za 4:1.

DINAMO: Zagorac – Ristovski, Theophile, Lauritsen, Čabraja – Franjić – Kastrati, Ivanušec, Mišić, Oršić – Petković

GORICA: Banić – Muhammed, Krizmanić, Jovičić, Keita – Babec, Junior – Špikić, Hamad, Mitrović – Dieye