DINAMO U ČETVRTFINALU KUPA: Domaćina Zelinu pobijedili 4:0

dinamo

Dinamo se plasirao u četvrtzavršnicu Hrvatskog nogometnog kupa nakon pobjede kod Zeline (4:0). Strijelci su bili: Mario Gavranović, Bruno Petković i dva puta Damian Kadzior.

Trener Nenad Bjelica poslao je na teren momčad u 4-2-3-1 formaciji, s Moharramijem kao desnom te Muse kao lijevom beku. Rrahmani i Lešković bili su stoperski par, dok su zadnji vezni bili Šunjić i Gojak. U ofenzivnom dijelu igre startali su Hajrović, Gavranović, Marin i Budimir.

Prvu veliku prigodu na susretu imali su domaći preko Hrvoja Skupnjaka koji se u 4. minuti sjurio sam prema vrataru Zagorcu, ali kapetan Dinama sjajno je obranio opasan udarac. Dinamo je prijetio, imao veliki posjed lopte i potpunu dominaciju igre. Tako je u 14. minuti Budimir imao dobru priliku, ali šutirao je glavom preko gola.

Ipak, poveli su Plavi prije odlaska na odmor. Igrala se posljednja minuta prvog poluvremena kad je na dodavanje Antonija Marina, s 20-ak metara Mario Gavranović prizemnim udarcem pogodio donji desni kut Jurića-Bare.

Nastavak je ponudio presliku prvog dijela, Dinamo je i dalje dominirao u igri, dok su se domaći branili. Plavi su kreirali više prilike nego u prvom poluvremenu, i rezultat se promijenio u još tri navrata. Prvo u 81. minuti kad je nakon kontra napada Bruno Petković išao sam na vratara i lijepo poentirao za 2:0. Dvije minute prije kraja susreta Damian Kadzior je nakon asistencije Petkovića glavom je poslao loptu u mrežu. Konačan rezultat postavio je ponovno Kadzior nakon akcije Petkovića.

Nakon prolaska u četvrtfinale Kupa, Dinamo u nedjelju 4. studenog gostuje kod NK-a Osijek.