DINAMO TORPEDIRAO SPLIT: Nakon 6-0 u Kupu plavi i u prvenstvu pobijedili 4-0

Nastavio je Dinamo bodovnu potjeru za prvoplasiranom Rijekom novom pobjedom. Ponovno je visokim rezultatom, kao i prije 11 dana, stradao RNK Split.

Brzo je Dinamo preuzeo kontrolu igre i shodno tome kompletne utakmice. Poletnim, agresivnim i ofenzivnim izgledom Modri su od početka dominirali i redali prilike. Prva prilika ipak je stigla na suprotnoj strani, nakon brze kontre Maglica je ubacio loptu s desne strane, a Pešić u šesnaestercu pucao pokraj lijeve vratnice. Već u idućem napadu Guilherme je izašao sam pred golmana Kukića, ali bio je dosta u strani, pa je njegov udarac golman uspio obraniti.

U 10. minuti Moro, koji je iznenada bio u prvoj postavi, izmamio pljesak navijača. Lijepo je povukao, fintom prevario protivnika i uputio udarac s ruba kaznenog prostora ravno u golmana Kukića. Samo dvije minute kasnije Dinamo je zasluženo došao u vodstvo. Armin Hodžić nastavio je veliku golgetersku formu ovog proljeća. Primio je loptu na rubu kaznenog prostora iskosa s lijeve strane, i sjajno pogodio gornji suprotni kut gola. Bio je to njegov deveti ovogodišnji pogodak u natjecateljskim utakmicama, odnosno ukupno 14. uključujući i prijateljske susrete u 2017. godini.

Nastavio je Dinamo prijetiti, prilike su imali Antolić, Sammir, Guilherme… Nakon centaršuta Ćorića s lijeve strane, Dino Perić zatresao je prečku. Bila je to samo  naznaka drugog pogotka Dinama. Igrala se 35. minuta susreta kada je Stojanović prošao po desnoj strani, ubacio loptu koju je Sammir glavom s 10-ak metara usmjerio u mrežu za 2:0!

U posljednjih pet minuta prvog dijela imali su Modri još dvije lijepe prilike. Prvo se u 41. minuti zatresla mreža, kad je Antolić htio proigrati Hodžića, ali igrač Splita poslao je loptu u vlastitu mrežu. Ipak, pomoćni sudac podigao je zastavicu zbog zaleđa Hodžića. Zatim je u 45. minuti Sammir iz slobodnog udarca sa 16 metara pucao prizemno tik uz lijevu vratnicu.

Dinamo je i u nastavak ušao odlučno te presingom na zadnju liniju gostiju stvarao sebi nove prilike. Izgledne prilike su imali Moro, Ćorić i Guilherme, ali golman Kukić ponovno je u nekoliko navrata sjajno reagirao. Ipak, bio je nemoćan u 61. minuti kad se u strijelce ponovno upisao Hodžić. Sammir je proigrao Stojanovića na desnoj strani koji šalje prizemnu loptu u srce šesnaesterca, a Hodžić u maniri golgetera šalje loptu u mrežu. S nova dva gola, ovog proljeća Hodžić je postigao ukupno 10 golova u 5 natjecateljskih utakmica! Konačan ishod utakmice u kojoj su gledatelji mogli uživati postavio je u 70. minuti Ante Ćorić. Moro je sjajno asistirao Ćoriću, poslavši loptu u prostor na lijevu stranu šesnaesterca, odakle je Ćorić plasiranim udarcem u desni donji kut povećao rezultat za visokih 4:0! Bio je to osmi ovosezonski gol Ćorića u 31. natjecateljskom nastupu.

Dinamo već za tri dana ponovno igra protiv RNK-a Split, ovog puta u uzvratnoj utakmici polufinala Kupa Hrvatske.