DINAMO TEŠKO S INTEROM: Čvrsti gosti poraženi s 1:0

U 27. kolu HNL-a u goste vodećem Dinamu u Maksimir je došao Inter Zaprešić.

Plavi uvjerljivo drže prvo mjesto sa 64 boda što je 14 bodova više od drugoplasirane Rijeke koja je svoju utakmicu 27. kola odigrala jučer. Pobijedili su Lokomotivu 2:1.

Dinamo je čvršće ušao u susret i poveo u 16. minuti. Golman Matković je jednu loptu odbio točno prema Nikoli Moru koji je zabio za 1:0.

U 30. minuti Dinamo je imao priliku iz kaznenog udarca povesti 2:0, ali je Andrić pucao tako da ga je njegov bivši kolega iz Intera Matković “pročitao” i obranio. Čeliković je startao na Musu, a Bebek je pokazao na bijelu točku, iako se čini kako je Čeliković startao na loptu i da kaznenog udarca nije bilo.

Inter je potom nekoliko puta zaprijetio. Najprije u 40. minuti Livaković sjajno brani udarac Raka, a dvije minute kasnije skida i udarac Mamuta s ruba šesnaesterca.

U drugom poluvremenu terenska inicijativa Dinama, ali nema većih prilika. Inter se pokazao vrlo čvrstim i opasnim. Mamut je imao lijepu priliku u 84. minuti, ali pucao je preko gola. Ipak, Dinamo je uspio održati minimalnu prednost.