DINAMO TEŠKO DO POBJEDE: Petković zabio Istri iz kaznenog udarca

Dinamo je u Maksimiru igrao utakmicu 29. kola HNL-a.

Od prve minute Dinamo je preuzeo inicijativu i igralo se uglavnom u polju gostiju koji ne mogu prijeći centar i tako 26 minuta. U 9. minuti Petković pronalazi Majera, on daje Atiemwenu, koji spušta za Stojanovića, ali je on neprecizan.

U 15. je srušen Petković na 18 metara, ali Oršić puca preko gola. U 22. lijep prodora Majera, lopta dolazi na 18 metara za Oršića, ali on puca preko gola. U 28. gosti prvi put pred vratima Livakovića, imaju korner. Ivančić puca pokraj gola.

Istra se dobro brani. A onda u 39. velika pogreška Istre, Bosančić je vraćao loptu, teško pogriješio, do lopte dolazi Petković, a Galilea ga ruši i čisti kazneni udarac, koji Petković rutinirano pretvara u 1:0.

Dinamo je nastavio u drugom poluvremenu s napadima. A u 51. minuti Istra je uputila prvi udarac prema Livakoviću. Pucao je Hara, ali bezopasno za Livakovića.

U 57. dobra prilika za Dinamo. Čabraja je nabacio, Oršić pucao, ali je obrana izbacila u korner. U 61. izlazi Petković, ulazi Kastrati. U 70. slobodan zdarac za Majera, Blagojević je požutio, a Majer puca preko gola. Istra se i dalje dobro brani. Dinamo uporno pokušava kroz sredinu i zapravo ući s loptom u gol.

U 75. Kastrati nalazi Atiemwena koji puca, ali od bloka lopta ide u korner.

A onda skoro šok za Dinamo u 80. minuti. Ubačena lopta i s par metara puca Vuk, ali Livaković sjajno brani. Ušli su Burton i Ademi. A potom i u startu na Blagojevića sudac pokazuje crveni karton Burtonu koji je tek ušao. I to nakon provjere VAR-a u 86. minuti. Umjesto Majera ulazi Jakić.

Istra pokušava do gola s igraćem više. Igra se pet minuta nadoknade.

SASTAVI:
DINAMO: Livaković – Stojanović, Perić, Theophile, Gvardiol – Franjić, Mišić – Atiemwen, Majer, Oršić – Petković

ISTRA 1961: Lučić; Galilea, Bosančić, Tomašević; Navarro, Ivančić, Blagojević, Levitt, Gržan, Bande; Hara