DINAMO SRETNO U ŠIBENIKU: Do pobjede autogolom Perića

U Šibeniku su igrali domaći Šibenik i Dinamo posljednju utakmicu 17. kola HNL-a.

Dinamov trener Damir Krznar nije mogao računati na nekoliko standardnih igrača, jer Livaković ima problema s aduktorom, a Teophile-Catherineu i Bruni Petkoviću je prijetio treći žuti karton, pa ne bi mogli igrati u derbiju protiv Hajduka sljedećeg vikenda.

Dinamo je odlično ušao u igru, dominirao i u 19. minuti je 0:1, a zabio je Ivanušec, kojeg je sjajno poslužio Petković

Dinamo je nakon zgoditka malo stao, ali onda opet žestoko navalio i Šibenik je teško prelazio centar. Nakon nekoliko prilika u 41. vratar Rogić čudesno spašava domaće, nakon što je glavom s par metara pucao Lauritsen.

U drugom poluvremenu je Šibenik preuzeo inicijativu. Kiša sve jače pada. U kontri Dinamo u prilici. Menalo dobro puca, ali pogađa u blok.

Šibenik i dalje pokušava doći do gola. Ali Dinamo i dalje opasniji. U 68. opasna kontra domaćina. Sahito je s tražio Marina Jakoliša, ali obrana Dinama to čisti. Ulaze Gojak i Oršić umjesto Petkovića i Menala. Nekoliko lijepih akcija Ivanušeca, ali nema završice.

I onda stiže osveta. Marin Jakoliš postiže gol za 1:1. Loptzu je poslao Delić, Ristovski nije najbolje reagirao i Jakoliš sjajno matira Zagorca.

Dinamo opet nije okrunio bolju igru s mnogo više prilika i to mu se na kraju ipak nije osvetilo jer je u 81. minuti došao do vodstva. Mišić je ubacio iz sčpbodnjaka, a Perić je nespretno pogodio vlastitu mrežu.

Dinamo opet u prilici. Mišić dva puta odlično puca, na kraju korner, lopta za Oršića koji je napravio pravi dar-mar na nekoliko metara iskosa, ali nema gola. Dobro puca i Ristovski, ali ravno u Rogića.

Šibenik se ne predaje, ima korner, 8:8 je u kornerima, tri su minute do kraja. Sudačka nadoknada je 4 minute. Dinamo drži loptu.

ŠIBENIK (4-2-3-1): Rogić – A. Jakoliš, S. Perić, Batarelo, Mina – Rak, Ćurić – Bačelić-Grgić, Marin, M. Jakoliš – Delić

DINAMO (4-1-4-1): Zagorac – Ristovski, Lauritsen, D. Perić, Štefulj – Mišić – Bulat, Menalo, Ivanušec, Petković – Andrić