DINAMO ŠOKIRAO U MAKSIMIRU: Protiv Shkupija igrali slabo tek za 2:2

Svoj ovosezonski europski put Dinamo je započeo u Maksimiru utakmicom drugog kola kvalifikacija za Ligu prvaka, a protivnik je bio makedonski Shkupi, čiji je trener bivši igrač Dinama Goce Sedloski.

Dinamo je ozbiljnije zaprijetio u 10. minuti Perić je odlično dao Petkoviću, a on idealno spustio na oko sedam metara za Ademija, ali on iz čiste prilike puca visoko preko gola.

Dinamo ne igra dobro i gosti uspostavljaju ravnotežu a u 26. minuti šok za Dinamo. Gosti su poveli 0:1, a strijelac je Queven. Alvarez je prebacio cijelu Dinamovu obranu, Queven se ubacio iz drugog plana i šutirao. Livaković je dirao loptu, ali je ona ipak ušla u gol. Velika pogreška obrane Dinama. Mišić i Theophile su se gotovo sudarili pokušavajući zatvoriti rupu, ali je Queven bio spretniji i brži.

Dinamo muči loptu, nema igru, ne stvara prilike. Igra se već 40. minuta. Obrana je nesigurna, gube se lopte. I tako gosti dolaze u poluprilike.  I onda ipak nekako Dinamo u 44. minuti zabija za 1:1, a strijelac je Ademi. Ubacio je s desna Moharrami, Ademi pucao glavom, lopta se odbila od trave i u lukua preletjela vratara i završila u mreži.

U nastavku Menalo igra umjesto Špikića. U 49. sjajna akcija Dinama. Ljubičić je pokušao na kraju prebaciti vratara, ali išlo je pokraj gola.

U 54. pogreška Perića, Danfa traži Adetunjija, ali u zadnji je tren Theophile spasio. Minutu kasnije opet prilika za goste. Adetunji je nadmudrio Dinamovu obranu, ali je pucao pored gola.

U 61. dobra akcija Dinama. Ivanušec gura lijepo na Menala, on centrira, a Drmić malo kasni da loptu gurne u prazni gol. Ulaze Baturina i Oršić, a izlaze Mišić i Drmić. U 71. prilika za Dinamo, Petković iz slobodnog udarca nalazi Perića, ali vratar njegov udarac prebacuje u korner. Minutu kasnije u kaznenom prostoru pada Ademi, ali dobiva žuti.

Dinamo sve čini ne bi li zabio. Ostalo je samo 15 minuta do kraja. Izlazi Moharrami, a ulazi Ristovski. U 80. minuti sjajna akcija Dinama, Ademi pronalazi Ivanušeca na par metara, ali okrenut leđima pucao je pokraj gola.

Sve je manje vremena, Dinamo pokušava, ali ne ide. I onda u 86, Petković. Menalo je ubacio, Oršić spustio za Ademija, lopta ide za Petkovića, koji nije pogriješio u čistoj situaciji za 2:1.

Ali tri minute kasnije Dinamo prima gol za 2:2. Opet je zaspala obrana kojoj bježi Cephas. Livaković je također pogriješio i izašao s gola. Cephas ga je prebacio i poravnao rezultat.

Sastavi

Dinamo: Livaković – Moharrami, J. Šutalo, Perić, Ljubičić – Mišić, Ademi – Špikić, Petković, Ivanušec – Drmić

Shkupi: Naumovski – Brdarovski, Dzelil, Margvelašvili, Sheji – Putita, Faustin, Alvarez – Hamidi, Danfa, Adetunji