DINAMO SE NAMUČIO SA CIBALIJOM: Henriquez zabio za pobjedu na kraju polusezone

angelo henriquez

U posljednjem kolu Hrvatski Telekom Prve lige ove godine (20. kolo), Dinamo je na Maksimiru ugostio Cibaliju i upisao 1:0 pobjedu, a pogodak je postigao u 79. minuti Angelo Henriquez.

Za Modre su protiv vinkovačkog kluba krenuli Livaković na golu, stoperski par Sigali – Rrahmani, na bokovima Stojanović i Lecjaks. Ispred su igrali Doumbia, Ćorić i Ademi, a prema naprijed Soudani, Olmo i špica Hodžić.

Dinamo je od prve minute stvarao pritisak na goste, a u prvih deset minuta vidjeli smo par izglednih situacija. Prvo je Lecjaks s lijeve strane skroz iskosa pucao, ali vratar Cibalije bio na mjestu. Nakon toga sličnu je priliku imao s desne strane Stojanović, a par minuta nakon Ademi je s ruba kaznenog prostora silovito loptu poslap pokraj lijeve vratnice.

Najizglednija prilika u prvom dijelu susreta bila je ona Soudanija kada je Alžirac na drugoj stativi glavom s par metara pokušao zatresti mrežu gostiju, ali Šubarić je na vrijeme obranio njegov pokušaj. Napadač Dinama, kojeg su prije nekoliko dana kapetani svih prvoligaša odabrali za najboljeg igrača 2017. godine, imao je sličnu priliku nešto kasnije. Lecjaks je ubaci s lijeve strane pred gol Cibalije, Olmo promašio loptu, a Soudani sa 6-7 metara pucao malo pokraj gola.Do kraja prvog poluvremena Modri su dominirali i nizali prilike, ali mreža gostiju nije se zatresla. Ćorić je bio u dobroj situaciji u 43. minuti kada je silovito pucao iz slobodnog udarca, ali je lopta ostala u živom zidu.

U drugom poluvremenu gledali smo nastavak napadačke igre momčadi trenera Cvitanovića, a sjajnu je priliku imao Doumbia u 59. minuti kada je silovito odapeo s nekih 20 metara, ali Šubarić je još jednom bio na mjestu.

Sjajna prilika u 75. minuti. Soudani je spustio do Ademija nanekih pet metara, kapetan Modrih prebacio Šubarića, a zatim je s gol-linije loptu izvadio Rubić.

Mreža Cibalije napokon se zatresla u 79. minuti susreta. Fiolić je ubacio s desne strane, Henriquez precizno glavom poslao loptu preko vratara Šubarića i donio slavlje Dinamu za vrijednu pobjedu i tri boda uoči zimske pauze.

Modri su polusezonu u HT Prvoj ligi završili kao uvjerljivo vodeća momčad, s ukupno 50 osvojenih bodova, 45 postignutih pogodaka i samo 13 primljenih. Na drugom su mjestu Osijek i Hajduk s 35 bodova (i utakmicom manje), a četvrta je Rijeka s 32 boda (također s utakmicom manje).

Na kraju prvog dijela sezone možemo reći da igrači Dinama zadovoljni idu na odmor. Nemaju niti jedan poraz u natjecateljskim utakmicama ove sezone. Odigrali su 20 utakmica prvenstva, upisali 15 pobjeda, 5 remija i nemaju niti jedan poraz u HT Prvoj ligi. U Hrvatskom kupu odigrali su tri utakmice i upisali tri pobjede, dok su u kvalifikacijama za UEFA Europa ligu odigrali 4 susreta, ostvarili jednu pobjedu i tri remija, što nažalost nije bilo dovoljno za grupnu fazu.

Iako igrači trenera Cvitanovića ove godine nisu u jesenskom dijelu igrali europsko natjecanje, na odličnom su putu da naslov prvaka i trofej Kupa vrate na Maksimir. Pred njima je sada zasluženi odmor, zatim pripreme pa nastavak sezone i, zasigurno, zanimljiv proljetni dio sezone u kojem će dati sve od sebe da se ponovno okrune dvostrukom krunom.