DINAMO RUTINSKI PROTIV VARAŽDINA: Petković (2), Oršić i Hajrović za 4:0 i prvo mjesto

U 16. kolu HNL-a u Maksimiru je Dinamo igrao s Varašdinom.

Dinamo je odmah pokazao tko je gazda u Maksimiru i u 23. minuti je 1:0. Gavranović je probio desnu stranu, dao Petkoviću koji vraća povratno Oršiću, a on pogađa daljnji kut u rašlje.

Vrlo brzo Dinamo pogađa za 2:0. Sjajan ide Gvardiol, pronalazi Majera koji odmah daje Petkoviću, a ovaj mirno zabija za 2:0.

U drugom se poluvremenu opet igra na jedan gol. Dinamo stalno u napadu. Varaždin nešto pokušava kontrama.

U 51. Dinamo zabija, ali VAR poništava. Stojanović prima loptu, Varaždinci si sami zabijaju, ali Stojanović je kod primanja lopte bio u zaleđu.

U 78. minuti je 3:0, Petković iz kaznenog udarca. Nakon starta Pellumbija na Gvardiolu. i provjere VAR-a dosuđen je opravdano jedanaesterac.

I onda u sudačkoj nadoknadi Hajrović zabija za 4:0.

Dinamo: Livaković, Lauritsen, Majer, Gavranović, Ivanušec, Petković, Theophile-Catherine, Stojanović, Gvardiol, Jakić, Oršić

Varaždin: Horkaš, Drožđek, Posavec, Šabić, Kolarić, Obregon, Đurasek, Tkalčić, Pellumbi, Milić, Elezi