DINAMO PRVAK: U Maksimiru smirio Hajduka 3:1

U Maksimiru su Dinamo i Hajduk igrali zadnju utakmicu i derbi 36. kola HNL-a. Igralo se za prestiž jer je Dinamo prošlog vikenda u Šibeniku osigurao naslov prvaka.

Dinamovi navijači u velikom su broju došli, a navijačima Hajduka nije bilo dopušteno unošenje transparenata na Maksimir jer se nisu pridržavali uputa koje im je Dinamo u dva navrata poslao, pa su odbili ući na stadion.

U Maksimiru je 18.353 gledatelja bez oko 2000 navijača Hajduka.

Hajduk je ušao borbenije, agresivniji u utakmicu. Ali se budi i Dinamo. U desetak minuta ništa što bi bilo opasno po gol na obje strane. Onda u 13. minuti sjajni ubačaj Moharramija, i još bolji udarac Petkovića iz voleja, ali malo iznad vratnice.

U 16. je Fossati srušio Petkovića, prošao je bez đutog, a Bočkaj je pucao slobodnjak s 25 metara, ali Kalinić brani. U 19. nadire Hajduk, gužva pred vratima Dinama, pa korner za Hajduk. Ali prekršaj u napadu. Odslična kontra Dinama, sjajan ubačaj Bočkaja, ali prekršaj čini Ivanušec u napadu.

Neiskusni sudac Kolarić dosuđuje slobodnjak za Hajduk nakon što mu je u srazu s Bočkajem prodao “štos” Biuk. Ali Hajduk ne uspijeva iskoristiti slobodnjak. U 29. sjajan prodor Oršića, ubačaj, ali Petković ne uspijeva doći do lopte. Tempo je pao. Kao da su se igrači već umorili. Ubačene su dvije baklje, pa mali prekid. Dinamo nešto pokušava, minuta je 43. i kao da svi čekaju poluvrijeme.

Petković je pogodio nakon dužeg vremena i donio veliku sreću navijačima

Dinamo je ušao bolje u drugo poluvrijeme i u 53. minuti se to isplatilo. Ivanušec je odličnim udarcem s ruba šesnaesterca pogodio stativu, lopta se odbila do Moharramija koji je oštro ubacio, a Petković je s peterca lijepo pogodio uz prvu stativu. Dinamo vodi 1:0.

Ulaze kod Hajduka Grgić i Livaja.  Još dvije izmjene u Hajduku. Izašli su Ferro i Melnjak, a ušli Simić i Čolina. Minuta je 66. U 69. gužva pred vratima Dinama, ubacio je Čolina, Livaja gura loptu u mrežu, ali čini se da je igrao rukom. Provjera VAR-a. Livaja ne slavi, što je bio dokaz i prije VAR-a da je igrao rukom. Sudac poništava zgoditak.

Lete baklje, požar na sjeveru, zapalio se veliki transparent navijača Dinama. Bakljada BBB-a, nakon 10 minuta prekida igra se dalje.

Hajduk je u pritisku, želi do izjednačenja. U 89. Krovinović u napadu, daje Biuku, a Mlakar promašuje s par metara. Deset minuta sudačke nadoknade. Opet sjajan napad Hajduka, biuk daje lijepu loptu za Mlakara, koji puca, ali Šutalo izbija, ali lopta ne bi išla u vrata. Hajduk ne popušta. I Livaja zabija za 1:1. nakon dodavanja Krovinovića i loše reakcije obrane Dinama koja je zaboravila na Livaju. u 8. minuti nadoknade sjajan slobodnjak Oršića tik uz vratnicu. I onda ipak 2:1 a pogađa Oršić nakon sjajnog ubačaja Baturine.

Onda je cijela momčad Hajduka otišla u napad i Menalo je povukao kontru, dao Baturini, pobjegla mu lopta, on ju vraća i krasno pogađa za 3:1.