U derbiju 30. kola Prve HNL u Maksimiru su igrali Dinamo i Osijek.

Na početku je Osijek bolje krenuo i u 15. minuti Osijek vodi 0:1 u Maksimiru! Marić prolazi po lijevoj strani, puca nisko u peterac, a Boban ulijeće između Benkovića i Sose i pogađa iz blizine. Velika pogreška obrane Dinama. Taj je zgoditak na kraju odlučio i pobjednika.

Zanimljivo, otkako je Jurčević na klupi ovo je prvi zgoditak koji je Dinamo primio.

Dinamo potom pokušava sve ne bi li izjednačio. Soudani, Gavranović, Ćorić, redaju se prilike, ali zgoditka nema. U kontrama Osijek je mogao i povećati vodstvo.

Sjajan je vratar Osijeka Malenica, posebno u 42. minuti kada skida topovski udarac Ćorića, kada su svi vidjeli zgoditak.

U 50. minuti nova prilika za Dinamo. Ćorić centrira iz kornera, Rrahmani puca glavom, ali lopta odlazi nekoliko centimetara kraj stative.

dinamo, osijek, prva hnl

Dinamo daje sve u napad i igra riskantno. Traži se zgoditak. Onda velika prilika u 66. minuti. Gužva u šesnaestercu Osijeka. Lopta ide do Ćorića. Sjano puca, ali Malenica fantastično odbija loptu u korner. Možda najbolja obrana Malenice na cijeloj utakmici.

Onda u 79. minuti pravi slalom Stojanovića, centaršut i topovski volej Soudanija, tik uz stativu. Dinamo pojačava napad, puca se iz svih pozicija, ali Malenica je nesavladiv. Zadnjih 10 minuta igra se na gol Osijeka, no Dinamo ne uspijeva. Čak 14 kornera za Dinamo, ali ništa. I na kraju 20 udaraca po golu, ali Dinamo nije zabio.