DINAMO PAO NA SAN SIRU: Bolja Atalanta uzvratila za poraz u Zagrebu

Dinamo je igrao u Milanu, gdje domaće europske utakmice igra Atalanta, jednu od svojih najvažnijih utakmica u 5. kolu Lige prvaka, i izgubio 2:0.

Igralo se na San Siru, a sudac je bio Rus Sergej Karasev.

I šok već na početku, velika prilika za Atalantu, pa onda još jedna u samo dvije minute. Srećom Hateboer nije uspio zahvatiti loptu na pet metara. Potom se Pašalić našao u šansi nakon ubačaja s desne strane, ali nije dobro zahvatio loptu.

Dinamo se pribrao i već u 5. minuti priprijetio. Stojanović je pucao glavom, ali pored pored lijeve vratnice. Zatim je ubacio Leovac, a Oršić glavom poslao loptu preko gola. U 13. Theophile je srušio na Gonsensa i dobio žuti. Neće moći igrati protiv Cityja u Maksimiru. U 18. Dino Perić dobiva žuti, pa ni on neće igrati protiv Cityja.

U 20. silna prilika za Atalantu. Opet je Gomez ubacio Gomez je opet oštro na rub peterca, a Pašalić je još jednom promašio loptu. Dinamo proba uzvratiti, ali u kontri u 27. minuti Gosens je pogodio gredu, a Perić nakon toga neoprezno srušio Muriela i sudac je pokazao na bijelu točku. Muriel je poslao Livakovića u jednu a loptu u drugu stranu za 1:0.

Muriel je prevario Livakovića i pogodio s 11 metara za 1:0

U 31. pogreška Perića, opet Muriel ide sam, ali puca preko gola. Dinamo u obrani silno griješi. U 33. griješi i Livaković. Sada Perić spašava s gol-linije. Na ubačaj sa strane išao je Livaković, nije zahvatio loptu, Pašalić šalje loptu u gol, ali tu je Perić. U 36. Oršić pogađa gredu! Pucao je sjajno, lopta je svladala vratara Gollinija, ali je zatresla gredu!

U nastavku odmah 2:0. Sjajan pogodak Gomeza. Najprije je Ivanušecu gurnuo loptu kroz noge ušao s desna na rub šesnaesterca i zabio u suprotni kut. Livaković je bio nemoćan. U 58. nova opasnost, Pašalić izbija sam pred Livakovića, ali je vratar Dinama brži. Dvije minute kasnije ozlijeđen je Muriel i umjesto njega ulazi Iličić.

U 66. izlazi Ivanušec, a ulazi Gojak. Ali dominacija Atalante. U 68 sjajna kombinacija Pašalića i Iličića, koji pogađa vratnicu. Minutu kasnije Dinamo radi prekršaj na 20 metara po sredini. Srećom, Gomez loše puca. Atalanta i dalje napada, u 72. dva kornera za redom. Iličić je donio novu živost u napadu Atalante. Dinamo nema rješenja niti u napadu. Minutu kasnije Stojanović dobija žuti.

U 74. izlazi Stojanović, ulazi Đira. I onda u 75 strašan promašaj Gomeza, ili bolje rečeno obrana Livakovića. S nekoliko metara, Gomez sam pred vratarom Dinama, mogao je pitati u koji kut želi da mu puca. Atalanta i dalje bolja, Dinamo nije na razini prethodnih velikih utakmica. U drugom poluvremenu niti jedna imalo izgledna situacija u napadu. A sve brojke u analizi su na strani Atalante. U trećoj minuti nadoknade, Gojak ubacio oštro, mogao je Dinamo smanjiti, ali ništa.

Atalanta: Gollini, Toloi, Kjaer, Palomino, Hateboer, De Roon, Freuler, Gosens, Gomez, Pašalić, Muriel

Dinamo: Livaković, Theophile, Dilaver, Perić, Stojanović, Leovac, Ademi, Ivanušec, Olmo, Oršić, Petković