DINAMO OSTAJE PRVI: Osijek nije uspio do pobjede – Majer postigao gol za vodstvo

Derbi 30. kola Prve HNL u Osijeku su igrali domaći Osijek i Dinamo.

U 4. minuti lijepa kontra Osijeka, Bohar odlično puca, ali Livaković još bolje skida. Minutu kasnije Dinamno iz sjajne akcije vodi. Za 0:1 pogađa Majer. Ivanušec je ubacio , Ademi glavom spustio, a Majer zakucao ispred Škorića.

Dinamo igra odlično, brzim akcijama. U 9. minuti odlična kombinacija Majera i Petkovića koji puca s 15 metara pokraj gola. U 14. Škorić ruši Majera, sudac pokazuje na 11 metara, ali nakon VAR-a poništava kazneni udarac.

U 34. ćista prilika za Osijek. Kleinheisler je išao sam prema Livakoviću, umjesto da puca išao je dodavati, lopta se odbija od obrane Dinama, a Bočkaj loše puca s nekoliko metara.

Osijek kreće po izjednačenje. U 53. sjajna prilika, Mierez odlično puca glavom s nekih pet metara, ali Livaković pokazuje koliko je velik vratar.

U 61. Majer pada u 16 metara, Kleinheisler je startao s leđa, ali ništa od penala za Dinamo, čiji igrači prosvjeduju. Tri minute kasnije 1:1. Pogađa Erceg glavom, nakon što je sjajno nabacio Kleinheisler.

U 69. je Dinamo mogao povesti. Lijepa akcija u kojoj Jakić sjajno puca, ali blokira Škorič.

Igraju se 4 minute dodatka.

OSIJEK (3-5-2): Ivušić; Čeberko, Škorić, Lončar; Miloš, Vuković, Žaper, Kleinheisler, Bočkaj; Bohar, Mierez

DINAMO (4-3-3): Livaković; Ristovski, Lauritsen, Theophile, Gvardiol; Jakić, Ademi; Ivanušec, Majer, Oršić; Petković