DINAMO OSIGURAO NASLOV: Protutnjali kroz Rijeku pobjedom 5:1

Domaća Rijeka i Dinamo igrali su na Rujevici derbi 33. kola HNL-a, a Zagrepčani su pobijedili s 5:1.

Momčad Damira Krznara tako je tri kola prije kraja pobjegla Osijeku na deset bodova prednosti te matematički osigurala četvrti uzastopni, a ukupno 22. naslov prvaka u samostalnoj Hrvatskoj.

Igrali se tek dvadesetak sekundi kada je Rijeka povela. Lepinjica je uzep loptu na Dinamovoj polovici, dao Ločaru, a on šalje oštru koptu u peterac, nalijeće klizeći Menalo i zabija. Strašno loša reakcija obrane Dinama.

Dinamo zabija u 16. minuti. Gvardiol je zakucao pod gredu za 1:1, ali je VAR zaključio da je Kastrati, koji je loptu vratio prema Gvardiolu bio u zaleđu.

Dinamo je stalno pred vratima Rijeke i u 42. je 1:1. Oršić sjajno juri po krilu, zavrće pred gol Rijeke, a tamo Galović nesretno petom pogađa vlastitu mrežu.

Oršić je opet odigrao jednu sjajnu utakmicu.

Odmah u drugom poluvremenu Mišić sjajno pogađa za 1:2. Vukao je loptu oko 16 metara i onda opalio prizemno i pogodio suprotni kut. Bila je to 48. minuta. A minutu kasnije Dinamo vodi 1:3. Autogol Capana. Ivanušec šalje oštru loptu u peterac, a Capan loše reagira i skreće je u vlastiti gol.

U 64. minuti Dinamo diže na 1:4. Majer šalje jednu loptu u peterac, Oršić brz i spretan i iz blizine pogađa.

U 76. minuti zabija Gavranović tek što je ušao nakon briljantne akcije Ademija i Petkovića, ali bio je u zaleđu. U 83. Dinamo je mogao i do petog gola. Sjajno je centrirao Ristovski a Gvardiol s nekoliko metara posve sam puca glavom pokraj gola. I kada nije Dinamo, Riječani su si opet zabili sami. Sjano je projurio Ivanušec, ubacio, a ispred Gavranovića Vukčević ubacuje u vlastitu mrežu. Velikih 1:5 za Dinamo.

Rijeka: Nevistić – Tomečak, Galović, Capan, Vukčević, – Čerin, Lepinjica – Menalo, Andrijašević, Lončar – Drmić

Dinamo: Livaković – Gvardiol, Theophile-Catherine, Perić, Stojanović – Franjić, Mišić – Oršić, Majer, Kastrati – Petković