DINAMO NIJE USPIO: Petković zabio za vodstvo, ali Chelsea preokrenuo za 2:1

Dinamo je u Londonu igrao protiv Chelseaja posljednju utakmicu grupne faze Lige prvaka. Padala je cijelo vrijeme kiša.

U 7. minuti šok na Stamford Bridgeu! Sjajna akcija Dinama… Moharrami je ubacio s desne strane, Ademi vratio do Petkovića koji je glavom pogodio za vodfstvo Dinama 0:1.

I Dinamo zbog loše intervencije obrane opet prima relativno jeftini zgoditak. Pogodio je Sterling za 1:1 u 18. minuti. Jorginho je dao dugu loptu za Aubameyanga, Šutalo nije bio dobro postavljen, vraćena lopta petom u sredinu. Perić se spotaknuo i ostao u raskoraku, dovoljno za prazan prostor i udarac Sterlinga.

Chelsea je bolja momčad nakon izjednačenbja. Dinamo se povukao. U 29. minuti Havertz je ubacio u sredinu, Ristovski je promašio loptu, a Sterling s par metara puca visoko preko gola. I onda stiže ipak kazna za povučeni Dinamo. Chelsea je u vodstvo 2:1 u 30. minuti. Opet loše reagira Dinamova obrana, Havertzu lopta bježi, a onda na nju natrčava Zakaria, koji tuče po golu a lopta pokraj Ristovskog i Livakovića odlazi u gol.

U nastavku, u 49. velika prilika za Dinamo. Orđić ubacuje iz kornera, Žutalo sjajno puca glavom, ali vratar brani. U 52. prilika za domaćina. Aubameyang je odlično pucao s ruba šesnaesterca, ali je lopta završila na gredi. U 55. dobra akcija Dinama, ali Oršić puca pokraj gola.

Dinamoigra napadački, igra sve bolje. Ali Chelsea ne da. U 63. Jorginho daje za Havertza koji puca iskosa, ali sve čita Šutalo i blokira udarac. Minutu kasnije izlaze Havertz, Aubameyang i Koulibaly, a ulaze Gallagher, Broja i Thiago Silva.

U 70. Emreli mijenja Ristovskog. Pada kiša sve jače. U 75. slobodnjak za domaće izvodi Mount, gađao je prvi kut, ali Livaković je sjajno obranio. Dinamo je pao fizički. Chelsea u posjedu lopte i napada. Ulaze Bulat i Drmić umjesto Petkovića i Ademija. KOju minutu prije kraja umjestoi Oršića ulazi Špikić. Ali Dinbamo ne može do gola. Igra se 4 minute dodatka, velika orilika za Chelseu, ali fenomenalnom obranom spašava Livaković koji brani udarac Gallaghera.