DINAMO NIJE USPIO: Ferencvaroš s 2:1 prošao dalje u Ligi prvaka

Dinamo je igrao u Budimpešti protiv Ferencvaroša utakmicu 3. pretkola Lige prvaka. Treće pretkolo igra se na samo jednu utakmicu, a Modri bi pobjedom osigurali najmanje direktan plasman u skupinu Europa lige. Ali, izgubili su.

I Zagrepčani su doživjeli šok već u drugoj minuti kada Ferencvaroš vodi 1:0. Nakon ubačaja s lijeve strane Lovrenčić se našao u pet metara i zabio. Dinamo je potom navalio i u 8. minuti velika prilika. Lovrencsics je pogriješio, Ademi je izašao pred Dibuzsa, ali je tukao mlako.

Dinamo igra sve bolje i u 20. minuti sjajni Petković radi dar-mar, sam sebi stvara priliku, ali previše je nogu bilo ispred njega. I onda Dinamo izjednačuje. U 23. minuti autogol Uzunija nakon ubačaja Majera iz kornera. Ademi je prenio loptu glavom na drugu stativu, a Uzuni je prsima ubacio u mrežu za 1:1.

Bilo je to 1:1 autogolom Uzunija

Sada su Mađari stisli i pokazuju inicijativu. U 33. Dilaver je poslao opasnu loptu, Mađari su presjekli, ali srećom Gvardiol je sjajno očistio. U 38. velika prilika za Mađare. Uzuni je uletio ispred Gvardiola i lijepo puca, ali Livaković brani. Dinamo je naoko stao.

U 44. minuti Mađari šalju dugačku loptu, opet se ušuljao Uzuni, prihvatio loptu , ali si je dao preveliki for. Minutu kasnije opet Uzuni izlazi pred Livakovića ali je vratar Dinama brži.

U drugom poluvremenu Dinamo opet kreće i u 52. minuti sjajan solo prodor Stojanovića, koji puca, ali vratar brani. Dvije minute kasnije Kastrati izbija iskosa sam pred vratara, ali zamalo promašuje.

I onda opet hladan tuš. Velika pogreška Gvardiola, loptu uzima Uzuni i ide sam na Livakovića i zabija za 2:1 u 65. minuti. Teški trenuci za Dinamo, koji daje sve u napad ne bi li izjednačio.

Mamić je uveo Jakića, Gavranovića i Ivanušeca. Izašli su Majer, Gojak i Oršić. Ali Dinamo nerma potrebnu koncentraciju. Lako se gube lopte, a minute prolaze.

FERENCVAROS: Dibusz – Lovrencsics, Blažič, Kovačević, Čivić – Siger, Somalia, Haratin – Nguen, Uzuni – Boli

DINAMO: Livaković – Stojanović, Dilaver, Gvardiol, Leovac – Ademi, Gojak, Majer – Kastrati, Oršić, Petković