DINAMO NEPORAŽEN U KOPRIVNICI: Budimir i Benković strijelci za 2:2

dinamo

Igrači Dinama u 33. su kolu Hrvatski Telekom Prve lige odradili gostovanje kod Slaven Belupa u Koprivnici gdje su nakon napete završnice upisali 2:2.

Debi u dresu Dinama imao je napadač Mario Budimir koji se na asistenciju Hajrovića upisao u prvom poluvremenu i u strijelce, dok je drugi gol za Modre u nastavku također glavom postigao Filip Benković.

Trener Jurčević krenuo je u susret u Koprivnici sa sljedećim sastavom: Na golu Livaković, stoperi Rrahmani i Benković, a na bokovima Stojanović i Lecjaks. U sredini su igrali Ademi i Doumbia, a prema naprijed Soudani, Gavranović i Hajrović. Poziciju špice dobio je Budimir, debitant u dresu Dinama.

Iako se prvih desetak minuta susreta igralo na domaćoj polovici, Slaven Belupo poveo je u ranoj fazi susreta. Modri su u 12. minuti imali dobru situaciju kada je Hajrović ubacio iz kornera, a pred svojim golom vratar Marković bio brži na lopti od Rrahmanija. Dinamo nije iskoristio ranu priliku za pogodak pa je to pošlo za rukom Slaven Belupu nakon pogreške gostujuće obrane. Vidović je poslao dubinsku prema vratima gostiju, loptu je dobio Ivanovski koji je prevario Livakovića i zatim sigurno zabio za 1:0.Prijetili su domaći igrači još par puta u prvom dijelu, Arapov pokušaj Livaković je prebacio preko gola, dok je kasnije i Delić pucao, ali nije bilo ozbiljnijeopasnosti.

U 29. minuti imao je dobru priliku Soudani kad je uputio na gol domaćina poluvolej, ali Marković je spremno obranio. I kad se već činilo da momčadi idu na odmor uz minimalnu prednost ekipe iz Koprivnice, ukazao se Budimir i spretno zabio za 1:1. Hajrović je iz kaznenog prostora prebaci na drugu vratnicu, a debitant Budimir iz blizine glavom odmah postigao i debitantski pogodak za izjednačenje.

U nastavku susreta nastavile su obje momčadi s pritiskom. Dobru je priliku imao za domaćina Bouadla, ali lopta je srećom otišla pokraj desne vratnice Dinama. Par minuta kasnije Soudani je prijetio udarcem koji je otišao pokraj gola Slaven Belupa. U 68. minuti susreta novo neugodno iznenađenje za Modre. Krenula je kontra domaćina, Vidović prošao igrače Dinam i ziheraški pokraj Livakovića zatresao mrežu za 2:1.

87. minuta donijela je novo veselje modre klupe. Ćorić je ubacio s desne strane iz kornera, a Benković u skoku glavom zabija za 2:2. U 90. minuti susreta imao je Dinamo sjajnu priliku preokrenuti rezultat. Soudani je ubacio pred gol, ali Međimorec na vrijeme otklanja opasnost. Pucao je silovito prije kraja utakmice i Stojanović, ali lopta je otišla daleko od gola. Momčadi su na kraju nakon sedam minuta sudačke nadoknade uz 2:2 podijelile bodove.

Nakon gostovanja u Koprivnici i podjele bodova Dinamo je još malo bliže naslovu prvaka. U idućem kolu momčad trenera Jurčevića gostuje kod Lokomotive u Kranjčevićevoj (utorak, 8.5., 18h).

Modri imaju 70 bodova, Rijeka je u 33. kolu (ranije tijekom dana) upisala poraz od Lokomotive te je ostala na 63 boda, dok Hajduk ima 62, ali pred njim je utakmica s Rudešom (nedjelja, 6.5., 17h).