DINAMO NEĆE U EUROPU: Nakon 1:0, Jesus zabio tri i Foden jedan za 1:4

Dinamo je igrao u Maksimiru protiv Manchester Cityja u ključnoj utakmici grupne faze Lige prvaka, ali nakon sjajnog početka i vodstva od 1:0, izgubio sa 1:4.

Dinamo je krenuo onako kako je Bjelica rekao – agresivno. I onda u 10. minuti eksplozija na stadionu. Olmo zabija golčinu za 1:0. Bio je to ubačaj s desna, a Olmo zahvatio volejem i neobranjivo pogodio rašlje.

Olmo zabija sjajno za 1:0

Potom Manchester silovito napada i traži zgoditak. Dinamo se brani. Gledatelji viču: “Dinamo! Dinamo!” Modri su pritisnuti na svom dijelu igrališta. Gosti drže loptu nekoliko minuta kao da su ju sakrili. Sve opasniji napadi Manchestera. U 19. minuti Gundogan je opalio s desne strane u suprotni kut, ali je Livaković sjajno obranio. Dinamo se i dalje brani. Gosti imaju posjed lopte čak 70 posto do 27. minute.

Onda u 29. minuti Petković sjajno do Olma koji je potegao i oštro pucao preko gola. Minutu kasnije Stojanović daje loptu Oršiću koji puca glavom, ali Bravo brani.

I onda čudno izjednačenje. Jesus zabija u 34. minuti. Dva igrača Dinama leže, ali Mahrez je nastavio akciju i ubacio loptu u 16 metara i Jesus glavom zabija. Nakon nesportskog poteza Cityja i gola uslijedili su protesti igrača Dinama, a umalo je došlo i do fizičkog obračuna Ademija i igrača gostiju.

Šteta, Dinamo dobar, borben. I onda sreća za Dinamo jer je u 45. Gojak zaslužio crveni i isključenje. On je udario laktom u glavu Rodrija. Sudac nije pozvao VAR, pa je Gojak ostao i bez žutog kartona.

U drugom poluvremenu mekan Dinamo, kreće Manchester i u 50. je već 1:2. Opet Jesus, koji se oslobodio Dilavera i s ruba oeterca pogodio suprotni kut. I Dinamo se još nije sabrao Jesus pogađa i treći put u 54. minuti. Mendy je ubacio na drugu vratnicu, lopta je preletjela Livakovića i Jesus je bez teškoća s nekoliko metara pogodio mrežu.

U 66. Zinčenko mijenja Gabriela Jesusa, koji je zabio hat-trick na Maksimiru. Dinamo je bio posve nemoćan i primio je i četvrti zgoditak.

U 84. minuti Silva je s desne strane pronašao Fodena, a veliki talent Cityja iz prve pogodio za 1:4.

Atalanta je u gostima pobijedila Šahtar 3:0 i tako Dinamo neće nastaviti proljeće u Europi.

DINAMO (4-3-3): Livaković – Stojanović, Ademi (C), Dilaver, Moubandje – Gojak, Moro, Olmo – Kadzior, Oršić, Petković

MANCHESTER CITY (4-3-3): Bravo – Cancelo, Garcia, Otamendi (C), Mendy – Rodri, Gündogan, Foden – Silva, Mahrez, Jesus