DINAMO NADVISIO SLAVEN: Zabili pet golova, iako je Sušak branio sjajno

Slaven i Dinamo na stadionu Ivan Kušek-Apaš u Koprivnici igrali su susret 2. kola SuperSport HNL-a.

Počelo je burno, već u 1. minuti jedanaesterac za Slaven. Mišić je srušio Caimacova na ulasku u šesnaesterac. Pucao je Marina, Livaković obranio, ali naletio je Marina na odbijanac i Slaven je poveo 1:0. No veselje domaćih je kratko trajalo. U 7. minuti poravnao je lijepim golom Baturina.

U 15. minuti Dinamo preokreće i vodi 1:2. Menalo je povukao i ubacio na peterac, Oršić bježi Bosecu i glavom rutinski zabija za 1:2.

U 20. minuti je 1:3. Oršić je odlično pucao s 20 metara, vratarje odbio, naletio je Drmić i pospremio u mrežu. Postavilo se pitanje je li Menalo bio u zaleđu i utjecao na igri, Išla je VAR provjera i zgoditak vrijedi.

Briljantna akcija Dinama u 40. minuti. Bošnjak je sjajno prodao lažnjaka čuvaru, ubacio, uletio je Drmić i odlično pucao, ali Sušak fantastično brani. Minutu kasnije Mišić da je sjajnu dugu loptu, prima ju Menalo i prebacuje vratara, ali lopta odsjeda na gredi.

U 44. velika prilika zua Dinamo. Bočkaj odigrava odličan dupli pas s Drmićem, potom lažnjakom vara Božića, izbija sam pred vratara, Bočkaj puca, ali Sušak fenomenalno brani.

U nastavku, u 54. opet sjajna akcija – Bočkaj fenomenalno ubacuje do Drmića u petercu koji puca iz prve, ali Sušak i to brani.

U 63. sjajna kontra Dinama. Moharrami je odlično ušao u sredinu i ostavio Oršiću, koji puca u svom stilu, ali  Sušak vrhovima prstiju skreće u gredu i u korner.

U 67. ulaze Ivanušec i Petković, a izlaze Drmić i Ljubičić.

I u 74. konačno Sušak kapitulira. Oršić je sjajno centrirao iz kornera, a Mišić glavom lijepo skrenuo loptu u suprotni kut. Sušak sada nije imao baš nikakve šanse.

U 77. izlaze Oršić i Bočkaj, a ulaze Špikić i Štefulj. Kod domaćih izlaze Hoxha, Marin i Caimacov, a ulaze Žuljević, Mihalić i Behram.

U 90. minuti sjajan je zgoditak zabio Špikić za 5:1. Opalio je s 20 metara neobranjivo.

Slaven: Sušak – Kvržić, Božić, Soldo, Bosec – Caimacov, Marina, Bašić – Branšteter, Crnac, Hoxha

Dinamo: Livaković – Bočkaj, Lauritsen, Ristovski, Moharrami – Mišić, Ljubičić – Oršić, Baturina, Menalo – Drmić