DINAMO NADVISIO SLAVEN: Mnogo prilika i pobjeda 2:0 u Koprivnici

U Koprivnici su igrali Slaven Belupo i Dinamo utakmicu 32. kola 1. HNL-a, a Dinamo je otišao s nova tri boda.

Dibamo je napadao od prve minute i stvarao neke prilike.  U 6. minuti Gvardiol lijepo daje za Oršića ali on loše puca. U 10. nova prilika – Oršić je nabacio, Lauritsen spustio Mišiću, ali on nije dobro zahvatio loptu i Filipović brani.

Dinamo i dalje bolji, a najbolja prilika  u 28. kada je jako pogriješio Božić. Loptu uzima Majer, daje Mišiću koji ima pred sobom samo vratara i dok je prabaciovao loptu s jedne noge na drugu Filipović mu je skratio kut i ništa od prilike.

U 31. ima priliku Slaven. Iličić lspušta za Boseca, no on šutira pored gola. I odmah prijeti Dinamo. Mišić daje Ivanušecu, ali sve opet čita vratar Filipović. Slaven sve opasniji. U 37. Lulić je nabacuje za Godu koji puca glavom, ali Livaković je to obranio.

U 52, je suđen kazneni udarac za Dinamo! Bosec je srušio Gvardiola u izglednoj prilici i dobio crveni karton, ali nakon provjere VAR-a ništa od svega. Gvardiol je bio u zaleđu.

I onda u 64. Dinamo je poveo. Zabija Tolić koji je tek ušao. Lijepo mu je dao Oršić. Filipović je kratko odbio, ali ga je potom Tolić lijepo lobao. Dinamo potom niže prilike. U 71. bomba Oršića. Ali, Filipović brani. Četiri minute kasnije Jakićeva bomba, ali opet Filipović. Onda kormer, ubačaj, Perić ostaje sam, ali puca u Filipovića.

U 76. prijetnja Slavena. Ali Livaković odličnom obranom zaustavlja Gamarru, U 86. sjajna akcija Dinama i Oršić zabija za 0:2.

Slaven: Filipović – Božić, Paracki, Kim – Bosec, Lulić, van Bruggen, Glavčić, Goda – Iličić, Knoll

Dinamo: Livaković – Stojanović, Lauritsen, Perić, Gvardiol – Jakić – Majer, Ademi, Mišić, Ivanušec – Oršić