DINAMO NADIGRAO RIJEKU: Leovac i Oršić za nova tri boda i vrh tablice

Dinamo je u Maksimiru u derbiju 24. kola igrao protiv Rijeke.

Dinamo je odmah krenuo u napad, igra mnogo bolje i imao je nekoliko prilika, a onda na scenu stupa Ivanušec.

Sjajna kontra Dinamna u 27. minuti. Majer krade loptu, daje za Jakića, a on lijepo nalazi Oršića. On vidi Ivanušeca u naletu, daje mu odličnu loptu, a Ivanušec po zemlji oštro za 1:0.

Onda u 35. u jeku dominacije Dinama, kontra Rijeke. Menalo je sjajno primio loptu i fantastičnim udarcem sa 16, 17 metara pogodio gredu. Tri minute kasnije sjajno dodavanje Majera, Ademi je pobjegao obrani i izašao sam pred Nevistića koji sjajno brani zicer.

Završilo je sjajno prvo poluvrijeme, korektna igra, bez težih prekršaja. Dinamo ima inicijativu, ali prave prilike nema.

A onda u 67. minuti sjajna akcija Dinama i Oršić zabija za 2:0. Majer je odigrao za Petkovića, on do Oršića koji zabija. Pomoćni sudac je najprije podigao zastavicu, ali VAR soba je potvrdila da je gol bio regularan

Do kraja je Dinamo mogao i povećati vodstvo.

Dinamo: Livaković – Ristovski, Theophile, Lauritsen, Leovac – Jakić – Majer, Ivanušec, Ademi, Oršić – Petković

Rijeka: Nevistić – Tomečak, Capan, Galović, Vukčević – Čerin, Lončar – Murić, Andrijašević, Menalo – Drmić