DINAMO NADIGRAO RAPID: U Maksimiru odlična partija i 3:1

Dinamo je u Maksimiru dočekao bečki Rapid u četvrtom kolu skupine H Europa lige i ostvario pobjedu od 3:1. Podsjećamo, u prošlom su kolu Austrijanci bili bolji od Dinama 2:1.

Dinamo je dobro krenuo, ali iz jedne kontre i neopreznosti u obrani u 8. minuti Rapid je poveo 0:1. Zaspao je Franjić, zaostao za obrambenom linijom,  upropastio offside-zamku, a Knasmullner se ubacio i svladao nemoćnog Livakovića.

Dinamo je izjednačio četiri minute kasnije. Strijelac je Bruno Petković. Nakon duplog pasa s Andrićem Oršić je ubacio, pronašao Petkovića koji glavom pogađa za 1:1.

Dinamo i dalje reda napade i do rezultata dolazi u 34. minuti. Za 2:1 pogađa Komnen Andrić. Franjić je ubacio, a Andrić postiže svoj prvi gol u Europa ligi.

Dinamo je dobro prošao u 44. minuti. Kara je pucao poslije ubačaja iz slobodnog udarca, istrčao je Livaković, nije dohvatio lopptu, ali je srećom lopta otišla pored gola.

U drugom poluvremenu Dinamo ima loptu i inicijativu dugih 15 minuta. minuta, ali prilika nema. Rapid u defanzivi. I onda u 61. minuti Franjić je iz dobre pozicije pucao, ali završilo je u bloku. Dvije minute kasnije slobodnjak za Dinamo. Sjajno je pucao Oršić, ali lopta je završila na vratnici. Sreća za Rapid.

Gosti preuzimaju rizik. Žele zgoditak. Trenuci laganog posrtaja Dinama. Minuta je 67. Dvostruka promjena kod Rapida. Izlaze Grull i Kara, ulaze Ballo i Kitagawa. Ivanušec izlazi, ulazi Menalo. Dinamo isto treba svježih igrača. Opasan ubačaj Rapida iz kornera, srećom prekršaj u napadu.

Izlazi Andrić, ulazi Bulat. Deset je minuta do kraja. Opasno je iskosa pucao Kitagawa, ali brani Livaković.

Onda u 84. slobodan udarac za Dinamo. Sjajno je ubacio Bulat, a još ljepše uletio Šutalo i glavom pogodio suprotni kut Gortlera za 3:1 za Dinamo.

Špikić ulazi umjesto Oršića. Igraju se četiri minute nadoknade. U nadoknadi Špikić sjajno ubacuje, Menalo se baca i pogađa stativu.

DINAMO ZAGREB: Livaković – Moharrami, Theophile-Catherine, Šutalo, Franjić – Mišić, Gojak – Ivanušec, Petković, Oršić – Andrić

RAPID BEČ: Gortler – Aiwu, Hofmann, Moormann, Ullmann – Grahovac, Ljubičić – Arase, Knasmullner, Grull – Kara