DINAMO NA VRHU: Mislav Oršić srušio Goricu hat-trickom

U 12. kolu HNL-a Dinamo gostuje u Velikoj Gorici, a Nenad Bjelica je odlučio poštedjeti neke igrače kako bi bili što spremniji za utakmicu protiv Šahtara u utorak u trećem kolu Lige prvaka.

U 4. minuti velika prilika za domaće. Suk je izašao sam ispred Zagorca, a vratar Dinama zaustavio je udarac i spasio prvaka. Dinamo ima više loptu u nogama, a onda u 20. prilika iz koje zabija Gavranović, ali poništen je zgoditak zbog zaleđa. Gojak je bio izbjegao zaleđe i ubacio na peterac, ali je ispred njega i obrane bio strijelac Gavranović.

I onda Oršić zabija u 25. Dobio je loptu u kaznenom i pogodio bliži kut domaćeg gola. Potom iznenada, dvije minute kasnije 2:0 za Dinamo. Kadzior je pobjegao je braničima i tukao sa 16 metara, lopta je okrznula jednog igrača domaćih i prevarila vratara Kahlinu.

oršić

U nastavku, u 49. minuti 3:0. Leovac je dao na peterac, lopta se odbila do Oršića koji pogađa s deset metara. No, Gorica se još ne predaje i u 55. minuti smanjuje na 3:1. Lovrić je zabio svoj šesti gol ove sezone. Pocao je iz slobodnjaka, a lopta je odskočila ispred Zagorca i prevarila ga.

I kad je Gorica pomislila da možda mogu učiniti nešto više, velika pogreška vratara Kahline i Oršić postiže svoj treći zgoditak za 4:1. Dinamo je nakon toga ležeran, izlazi Oršić, a Gorica smanjuje na 4:2. U 77 zabija Suk. Zagorac je odbio jedno ubacivanje, a Suk je iskoristio nesmotrenost Dinamove obrane i glavom pospremio loptu u mrežu.

U 89. Perić dobiva izravni crveni.  Laktom je udario Ndiayea, a Bjelica je zbog prigovora dobio žuti karton. A iz slobodnog udarca Lovrić pogađa gredu.

Sastavi:

GORICA: Kahlina – Muhammed, Čelić, Jovičić, Čabraja – Marina, Čanađija – Dvorneković, Suk, Lovrić – Ndiaye

DINAMO: Zagorac – Šitum, Dilaver, Perić, Leovac – Moro – Gojak, Kadzior, Ivanušec, Oršić – Gavranović