DINAMO LOVI RIJEKU: Zgoditkom Armina Hodžića odnijeli tri boda iz Splita

U Parku mladeži U Splitu Dinamo je nastavio utrku ne bi li uhvatio Rijeku. U 33. kol HNL-a Dinamo je pobjedom nad Splitom smanjio razliku na dva boda do Rijeke.

Međutim, sve će oči sutra biti okrenute ka jadranskom derbiju, gdje Rijeka dočekuje Hajduk.

Splitu nakon poraza prijeti ispadanje u Drugu ligu, tim više što je Cibalija priredila iznenađenje u Puli i pobijedila Istru 2-1.

Dinamo je, reklio bismo, imao više od igre, ali je na početku i Split zaprijetio.

Dinamo nije uspijevao izraditi pravu priliku do 40. minute kada je inače odličan Olmo lijepo izbacio Gojaka, koji je izbio sam pred Duku, ali vratar Splita je obranio.

I kako to obično biva u jeku napada Dinama prilika za Splićane. U 52. minuti Mikulić odlično puca iz slobodnog udarca s 30 metara, ali Dinamo spašava greda.

I onda napokon zgoditak. Igrala se 55. minuta Pivarić je ubacio, a Guillerme gurnuo u sredinu gdje nalazi Hodžića i Dinamo vodi 1-0!

Dinamo pokušava osigurati pobjedu i u 73. minuti Guilerme odlično puca, Duka je nemoćan, no lopta je pogodila vratnicu.

Sastavi:

Split (4-2-3-1): Duka – Jurendić, Maglica, Mikulić, Jakić – Vidović, Boljat – Aliyu, Perković, Grubišić – Ugrina

Dinamo (4-2-3-1): Livaković – Stojanović, Sigali, Lešković, Pivarić – Moro, Antolić – Guilherme, Gojak, Olmo – Hodžić