DINAMO KRENUO POBJEDOM: U Maksimiru bolji od Lokomotive

U prvom kolu HNL-a sastali su se u Maksimiru Dinamo i Lokomotiva, a domaćin je na startu pobijedio 3:0 u vrlo dobroj utakmici.

Prvak Dinamo krenuo je u utakmicu bez čak osam igrača prve momčadi, jer su zbog ozljede izostali Zagorac, Moharrami, Theophile-Catherine i Dilaver, zbog kartona Ivan Šunjić i Lovro Majer, a još nisu spremni Dani Olmo i novo pojačanje Francois Moubandje.

Tako su se na klupi našli i juniori Josipović, Gvardiol, Gjira, Baturina i Franjić.

Dinamo je bolje počeo utakmicu i u 12. minuti imao je kazneni udarac. Oršić je proigrao Gavranovića, a njega srušio Kolinger za žuti karton i kazneni udarac. Pucao je Hajrović, i to dobro, ali je Hendija sjajnom obranom skrenuo loptu u stativu i ona je otišla izvan gola.

lokomotiva, dinamo

Onda u 17. ipak zgoditak, i to sjajan Kadziora za 1:0. Primio je loptu na 20 metara od gola, okrenuo se i pogodio suprotne rašlje.

U 38. kazneni udarac za Lokomotivu. Livaković je bespotrebno srušio Kastratija koji je pobjegao cijeloj obrani Dinama, ali je otišao previše koso i već su ga okružili domaći igrači. Pucao je Uzuni, ali loše, pa je Livaković lako obranio.

I onda kada se čekalo da sudac završi prvo poluvrijeme odlična akcija Dinama. Oršić i Gavranović su izigrali obranu Lokomotive i Oršić je rutinski zabio u suprotni kut za velikih 2:0.

U drugom poluvremenu pada tempo. Lokomotiva pokušava, ali Dinamo kontrolira igru. U 62. minuti lijepa akcija Dinama. Gojak je proigrao Hajrovića, koji puca u vratara.

U 86. opet sjajan gol Dinama! Petković je osvojio loptu, ušao u kazneni prostor i preciznim udarcem pogodio suprotni kut za 3:0.