DINAMO JOŠ U IGRI: U Maksimiru protiv Genka 1:1

Dinamo je u Maksimiru igrao protiv Genka utakmicu 5. kola skupine H Europa lige.

Podsjetimo. krajem rujna protiv belgijske momčadi, Dinamo je pobijedio 3:0 golom Luke Ivanušeca i uz dva pogotka Brune Petkovića s bijele točke.

Prvih 10 minuta ispitivanje snaga, a onda u 13. minuti uzbuđenje – sjajna duga lopta za Oršića, on prima između dvojice, čeka da mu se netko priključi i akcija propada. U 17, odlična lopta za Menala, on juri iskosa, puca, ali nedovoljno jako.

Dinamo počinje igrati i u 31. minuti dobra akcija – Ademi spušta loptu za Oršića, on puca iskosa s lijeva, ali preko gola.

No, Dinamo vodi 1:0 u 35. Zabija Menalo nakon fantastične asistencije Theophile-Catherinea s više od 50 metara. Menalo je uspio nadmudriti stopera i vratara Genka.

I kada se očekivalo poluvrijeme, šok u Maksimiru. Korner u 45. minuti. Hrošovsky je ubacio iz kornera, a Ugbo je iz okreta iz blizine zakucao za 1:1.

Dinamo je jače krenuo u drugo poluvrijeme. Želi drugi zgoditak. Ali Genk prijeti kontrom u 59. Po desnoj strani bježi Ito, ali Šutalo ga je stigao i odbio udarac u korner.

U 66. Genk mijenja. Izlaze Ito i Eiting, a u igri su Thorstvedt i Paintsil. U Dinamu izlazi Menalo a ulazi Špikić. U 76. Andrić mijenja Oršića, a Gojak ulazi umjesto Ademija. Dinamo nema igru, Genk odlično parira i pokušava zaprijetiti. Sve su opasniji. I uspješno čuvaju bod. U 80. dobar napad Dinama, ali udarac Špikića brani vratar Vandevoordt.

Taktizira se, jer i 1:1 ostavlja Dinamo u igri. U 83. sreća za Dinamo. Oštar ubačaj u peterac pogodio je Bongondu u prsa, ali se lopta srećom odbila preko gola. U 85. Gojak je centrirao, lopta je išla u gol, ali ju je golman odbio u gredu i u korner.

U kontri Livaković dva puta spašava Dinamo. Paintsil je pobjegao  i pucao iskosa, ali je Livaković obranio. Odbijenac dolazi do Bongonde koji tuče, ali Livaković i to spašava.

Dinamo (4-4-2): Livaković: Moharrami, Šutalo, Theophile-Catherine, Franjić; Ivanušec, Mišić, Ademi, Menalo; Petković, Oršić

Genk (4-3-3): Vandevoordt; Preciado, Sadick, McKenzie, Arteaga; Hrošovskij, Eitinh, Heynen; Bongonda, Ugbo, Ito