DINAMO ISPRAŠIO ASTANU: Dva gola Petkovića, Bulat, Marin i Halilović za 5:1

Dinamo je igrao na Maksimiru utakmicu prvog kola Konferencijske lige – prvi je to bio nastup u ovom natjecanju osnovanom prije dvije godine.

U 4. minuti velika prilika za Dinamo i težak promašaj Emrelija. Baturina je proigrao Vidovića koji dodaje u peterac za Emrelija, ali on u čistoj šansi promašuje loptu i prazan gol.

Dinamo kontrolira utakmicu, ali nema izrazitih prilika. I onda u 19. minuti velika pogreška obrane Dinama i prilika za Astanu. Perić je katastrofalno vratio loptu unazad, Tomasov se probio kraj Šutala i Ljubičića koji ga je dostigao i malo omeo pa Tomasov u čistoj šansi šalje loptu pokraj gola.

U 27. je Petković dao idealnu povratnu loptu za Mišića koji s 20 metara puca loše preko gola.

U 37. odlična akcija Vidovića, koji je ušao u 16, sjajni zavrtio braniča i     pucao ravno u golmana. Dvije minute kasnije sjajan ubačaj Moharamija, Baturina puca glavom malo pokraj gola.

U 41, penal za Dinamo, nakon što je Ljubičić ušao u kazneni prostor nagazio ga je Darboe i nakon pregleda VAR.a sudac je pokazao na kazneni udarac. Petković je pogodio za 1:0.

U nastavku u 47. prilika za Astanu. Tomasov se riješio Perića.koji ga je ipak omeo u šutu i na kraju je Nevistić obranio.

U 61. novi penal za Dinamo. Moharrami je ubacio i bio srušen od Harojana ,sudac je pustio prednost, Baturina je glavom pucao u Čondrića, a kad nije zabio sudac je pokazao na kazneni udarac. Opet zabija Petković.

Onda u 58. golčina Bulata iz slobodnjaka za 3:0. Petković je izborio slobodnjak na 20 metara, a Bulat pogodio preko zida. Čondrić se nije ni pomaknuo.

U 65. izlaze Emreli i Bulat, a u igri su Menalo i Halilović. Dinamo kontrolira utakmicu. U 73. izlaze Petković i Vidović, a u igri su Kulenović i Marin.

U 78. Dinamo zaspao i gosti kažnjavaju. Hovhanisjan je poslao Ljubičića u prazno i sjajno pogodi kut Nevistića.

Umjesto Ljubičića ulazi Mihaljičenko. U 85. super akcija Dinama za 4:1. Marin je bajprije promašio veliku šansu nakon ubačaja Menala. Onda lopta ide do Mihajličenka koji ubacuje na peterac, i sada Marin zabija glavom.

I u sudačkoj nadoknadi Halilović lijepim udarcem s 20 metara pogađa za 5:1.

DINAMO: Nevistić – Moharrami, Šutalo, Perić, Ljubičić – Mišić, Bulat – Emreli, Baturina, Vidović – Petković

ASTANA: Čondrić – Bejsebekov, Harojan, Amanović – Hovhanisjan, Lončar, Kuat, Ouerega, Vorogovskij – Tomasov, Darboe