DINAMO GRABI PREMA LIGI PRVAKA: Ludogorec poražen s tri igrača manje

Dinamo je u Maksimiru u uzvratnoj utakmici 3. pretkola Lige prvaka obranio prednost od 2:1 protiv Ludogorca i tako ušao u play-off fazu Lige prvaka gdje će igrati protiv norveškog prvaka Bodo/Glimta.

Prva ozbiljna prilika za Dinamo u 4. minuti. Na lijepo dodavanje Oršića još ljepši udarac Ademija, ali odlično brani Sluga. I onda u 13. Dinamo vodi. Ristovski je ubacio, a Drmić je lijepo zabio glavom za vodstvo od 1:0.

U 17. minuti Ludogorec ostaje s 10 igrača. Drugi žuti karton za Yankova, znači crveni nakon prekršaja nad Ademijem. U 27. u kaznenom prostoru je srušen Špikić a sudac, Francuz Benoît Bastien je pokazao na 11 metara. Strijelac s bijele točke snažnim udarcem bio je Oršić. Sluga je pogodio stranu, ali bilo je to prejako.

U 33. sjajno cilja rašlje s ruba kaznenog prostora Drmić, a lopta ide malo iznad cilja.

Dinamo i dalje napada, nižu se prigode, a u 44. prava golčina Oršića za 3:0. Primio je dobru loptu od Drmića, gurnuo loptu suparniku kroz noge i u svom stilu sjajno zabio u suprotni kut,

I onda opuštanje Dinama i čekanje kraaj prvog poluvremena, i Bugari to kažnjavaju i smanjuju na 3:1. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca lopta je došla do Despodova, a on opali iz voleja i zabio. Livaković nije tu mogao ništa.

U drugom poluvremenu Moharrami je ušao umjesto Ristovskog, Gojak umjesto Mišića, a Ivanušec umjesto Baturine.

U 49. Perić igra rukom u kaznenom prostoru. VAR zove suca na provjeru i sudac pokazujhe na 11 metara. Despodov zabija svoj drugi gol, puca u lijevu stranu, a Livaković odlazi desno.

Dinamo je imao igrača više i 3:0. Sad se uvlači nervoza. Ludogorec je bolji i napada. Tek u 56. Ivanušec puca po golu, ali Sluga brani.  Dinamo je uspio umiriti Bugare, koji i dalje s igračem manje nešto pokušavaju. Drmić izlazi, ulazi Petković.

U 72. drugi žuti, pa je to crveni za Ricka koji je udario Špikića. Dinamo ima sada dva igrača više. U 77. napad Dinama, ali Oršić puca visoko preko gola. Ludogorec pokušava s dva igrača manje zabiti. Dinamo sterilan u napadu. Zvižduci u Maksimiru. Dinamo se muči. Despodov u prilici, ali loše puca.

Onda napada hitro Dinamo, Oršić ulazi u kazneni prostor i srušen je. Karničnik dobija crveni karton. Ludogorec ima tri igrača manje. U 87. Petković zabija iz penala za 4:2.

Dinamo: Livaković – Ristovski, B. Šutalo, Perić, Ljubičić – Mišić, Ademi – Špikić, Baturina, Oršić – Drmić.

Ludogorec: Sluga – Cicinho, Verdon, Plastun, Nedyalkov – Yankov, Piotrowski, Cafunama – Rick, Igor Thago, Despodov.