DINAMO BOLJI OD ISTRE: U Maksimiru Dilaver i Majer za 2:0

U Maksimiru je Dinamo igrao protiv Istre u 26. kolu Prve HNL, a na klui nije bilo trenera Bjelice koji je kažnjen s mjesec dana izvan terena.

Utakmicu je s klupe Modrih vodio Bjeličin pomoćnik Rene Poms.

Dinamo je poveo rano, već u 2. minuti. Kadzior je ubacio je iz kornera, a Dilaver je zabio za 1:0. Dinamo je bio ukupno bolja momčad. Nova prilika u 35. More puca s oko 20 metara od gola, brani Duka, a onda lopta završava na okviru gola.

U 42. Oršić ostaje sam, ali slabo puca i Duka brani. Minutu kasnije velika prilika. Opet Oršić, ali puca pokraj gola. Onda još jedanput Oršić u 45. puca s 30 metara, a Duka izbacuje u korner.

U drugom poluvremenu na početku pokušava Istra. U 55. minuti velika prilika. Fintić je ubacio pred Zagorca, ali je zakasnio napadač Delić.

Onda Dinamo preuzima inicijativu i Duka spašava Istru do 70. minute, kada zabija Majer za 2:0.