DINAMO BOLJI OD INTERA: Pobjegao Hajduku na 12 bodova prednosti

U 23. kolu HNL-a Dinamo je u Maksimiru pred jedva 2000 gledatelja dočekao zaprešićki Inter i ulovio pobjedu kojem je Hajduku pobjegao na 12 bodova.

Odmarali su Petković, Gojak, Gavranović, Moro… Dinamo je poveo u 7. minuti, a zabio je Leovac. Majer je lijepo nabacio za Kulenovića, a on je spustio na nogu Leovcu koji je neometano zabio. Dvije minute kasnije velika prilika za Dinamo. Ivanušec je pucao s glavom s pet metara, ali golman Intera Frelih skida zicer.

U 31. minuti velika prilika za Dinamo. Kadzior je izbio sam ispred Freliha, zaobišao je golmana Intera i pucao, no Bosec je spasio da ne bude gol.

I upravo Bosec kažnjava Dinamo u 39. minuti. Nabacio je jednu loptu, loše je na nju išao Livaković, te ju gurnuo u vlastitu mrežu.

Rijetka scena: Livaković skače na ubačaj i gura loptu u vlastitu mrežu

U 61. Dinamo vodi 2:1. Ubacio je Leovac, na loptu je naletio Kadzior i pogodio glavom. Onda u 64. Savić je srušio Kadziora i zaradio žuti karton. Kazneni udarac za Dinamo, ali Oršić je promašio cijela vrata.

U 71, lijepa akcija Dinama i 3:1. Ivanušec je oduzeo loptu, dao prema Majeru koji daje Kadzioru, a on pogađa Gavranovića koji zabija za 3:1.

I u sudačkoj nadoknadi ubacuje Mitrović, a Komnen Andrić zabija za 3:2. Loša reakcija obrane Dinama.

DINAMO: Livaković, Moharrami, Ademi, Majer, Ivanušec, Leovac, Theophile, Gvardiol, Kulenović, Kadzior, Oršić

INTER: Frelih, Rom, Van Bruggen, Postonjski, Tsonev, Andrić, Mitrović, Savić, Bosec, Serderov, Martić