DINAMO BOLJI OD HAJDUKA: Gavranović i ovaj put kaznio Splićane

U Splitu su Hajduk i Dinamo igrali u 27. kolu HNL-a, a prije utakmice Zagrepčani su imali čak 24 boda više od domaćina. Zgoditkom Gavranovića Dinamo je pobijedio 1:0.

Zapravo, osim po igri za prestiž i po tome što je utakmica između ta dva kluba uvijek zanimljiva, ovo i nije bio pravi derbi jer Dinamo teško da više netko može ugroziti na prvom mjestu. Hajduk je krenuo agresivnije. U 5. minuti dibar napad. Loptu gubi Šunjić, Jairo u prilici na 20 metara, vuče ga za dres Theophille i dobija žuti karton, a Hajduk slobodnjak na 17 metara. Ali, Caktaš puca u živi zid.

U 10. minuti kontra Dinama, Oršić ide sam, ali puca pokraj gola. Hajduk napada, ali u 27. minuti Dinamo zabija za 0:1. Slobodan udarac izvodi Oršić, Posavec odbija loptu, a Gavranović, specijalist za Hajduk je na pravom mjestu i zabija za vodstvo. Hajduk i dalje agresivan, ima veći posjed lopte, ali Dinamo ipak kontrolira igru.

U nastavku prekrasna akcija Olma, izvrtio je nekoliko igrača, ušao je s lijeva na nekoliko metara u kazneni prostor, gurnuo paralelu, ali nikog nije bilo na drugoj strani. Bila je to 47. minuta. Potom Hajduk dominira. Ali, Dinamo je čvrst u obrani i opasan u kontrama. U 61. ulazi kod Dinama Moro umjesto Kadziora u Moro je odmah u prilici.

Gavranović izlazi, a ulazi Bruno Petković. Igra se 73. minuta. I onda u 76. crveni za Caktaša. Dva puta je zamahnuo i udario Šunjića, nakon što ga je dinamovac povukao za dres. Došlo je do gužve i naguravanja, ali je sudac Batinić sve smirio.

Nervoza raste, Šunjić dobija žuti, a potom zbog prigovora i Olmo. Ulazi Šitum umjesto Oršića. Dinamo diže tempo. Lopez ide grubo na Šituma i dobija žuti karton, 86. je minuta. Čak 5 minuta nadoknade. Hajduk daje sve u napad, ali Dinamo opet zaprijetio iz kontre. Lopez je mogao u zadnjim sekundama i izjednačiti, ali je glavom pucao pokraj gola.