DINAMO BEZ PROSLAVE: Gorica im nije dala da već postanu prvaci

Dinamo je gostovao u Velikoj Gorici protiv Gorice u 30. kola HNL-a, a pobjeda mu je značila da je već osvojio još jedan naslov prvaka Hrvatske.

Važno je i reći kako Gorica u prvenstvenim utakmicama do sada nije uspjela upisati pobjedu protiv Dinama. Prvu pravu priliku imao je Dinamo u 15. minuti, kada je odlično pucao Ivanušec, ali je Kahlina obranio.

Dvije minute kasnije prilika za Goricu – pucao je Lovrić, ali Livaković je spasio.  U 41. minuti opet Lovrić u prilici. Ali iz slobodnog udarca pogađa Ademija u živom zidu.

U 45. minuti situacija za VAR. Ubacio je Lovrić a pred golom Dinama pada u gužvi Ndiaye. No, nakon pregleda snimke sudac Vidulin je pokazao da se igra nastavi.

U nastavku u 49. prilika za Goricu. Povratnu je loptu Hamad opalio s desetak metara, a Livaković je sjajno obranio. Minutu potom griješi Čabraja i dodaje Ademiju koji pca, ali Kahlina brani.

Igra se nekako smiruje, ali onda u 68. minuti opet prilika za Goricu. Suk daje na 16 metara za Lovrića koji tuče u sam kut, ali Livaković sjajno brani. Najopasniji igrač Gorice Lovrić opalio je i u 85. ali pokraj gola. Livakovič je bio najzapaženiji u Dinamu u drugom poluvremenu.

Na kraju 0:0 i Dinamo je ostao bez slavlja, jer još službeno nije prvak Hrvatske.