DERBI U VELIKOJ GORICI: Sjajni domaćini potopili Osijek s visokih 4:1

Derbi su u 15. kolu Prve HNL i Velikoj Gorici igrali domaćin Gorica i Osijek.

Domaćini su poveli u 13. minuti golom Dieyea. Špikić je prošao Jurčevića i ubacio, Ivušić brani udarac Suka, ali lopta se odbija Dieyeu koji zakucava u prazan gol za 1:0

Osijek je izjednačio preko Miereza u 49. minuti. Bočkaj je opalio s 25 metara, lopta se odbila Kahlini od prsa i Mierez ju je gurnuo u prazan gol. Loša reakcija domaćeg golmana

Gorica je ponovno došla u vodstvo u 54. minuti golom Kalika. Ivušić je istračo s gola, izbio loptu i pogodio Kalika koji s više od 35 metara od grede zabija u prazan gol za 2:1

U 65. sjajna kontra Gorice, Kalik i 3:1. Nakon kornera Osijeka Jovičić sjajnom loptom nalazi Kalika koji od centra ide sam na Ivušića i rutinski zabija za 3:1

U 78. Mitrović zabija za 4:1. Odlično je iskoristio rupu u gostujućoj obrani, zaobišao Ivušića i rutinski zabio za 4:1

Gorica: Kahlina – Mohammed, Moro, Jovičić, Čabraja – Babec, Kalik – Špikić, Suk, Lovrić – Dieye

Osijek: Ivušić – Silva, Škorić, Majstorović, Jurčević – Vuković, Žaper – Bočkaj, Lopa, Bohar – Mierez