DERBI U OSJEČKOJ MAGLI: Gavranović i Olmo za pobjedu Dinama

dinamo

U Osijeku su derbi 13. kola Prve HNL igrali domaći Osijek i Dinamo. Ovaj put trener Bjelica nije eksperimentirao već je na teren poslao najjači sastav.

Objavljeno je i kako je službeno na utakmici 8.127 gledatelja.

Dinamo je bio bolji na početku, ali je Osijek bio opasniji. u 10. minuti Oršić šalje loptu za Gavranovića, koji pada u duelu, a Dinamo traže penal, ali Zebec pokazuje da je bilo zaleđe.

Osijek brzo uspostavlja ravnotežu i sve više nadire prema vratima Dinama. Za Osijek sjajna prilika u 18. minuti kada su se dodavali Grgić i Hajradinović, a potom lopta dolazi do Lončara, koji puca glavom, ali lopta na putu prema golu pogađa Marića.

Osijek je sve opasniji i u 23. nova prilika. Kamenar ubacuje iz kornera, a Boban dodaje na prvu stativu, a Škorić s dva, tri metra puca glavom preko gola. Potom se igra nekako smiruje.

dinamo, osijek

Osijek je prekrila gusta magla, na terenu se sve slabije vidi. U nastavku po debeloj magli uglavnom bez rizika, oprezna igra i jednih i drugih. Onda u 59. prilika za Dinamo, ali Olmo puca pokraj gola.

Dinamo sve agresivniji i to daje rezultat u 64. minuti kada Gavranovć postiže zgoditak za 0:1. Gojak je sjajno pucao, Malenica brani, odbija loptu do Gavranovića, koji pogađa mrežu.

U 82. minuti prekid zbog loše vidljivosti, a u nastavku u 86. minuti Livaković dira loptu koju puca Lončar i ona pogađa vratnicu. U 90. minuti prilika za Dinamo i Olmo prebacuje vratara i gađa vratnicu. Ali, Olmo popravlja sve i dvije minute kasnije pogađa za 0:2.